حلول ماه ربیع الاول
1389/02/15 13:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدتقی رهبر:

رییس کنفرانس‌ پیشنهادهای ایران را دستور اصلی کنفرانس بداند

**نماینده مردم اصفهان و رییس مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی گفت:‌حقانیت ایران بار دیگر با روشنگری های صریح و شفاف رییس جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس بازنگری NPT برای همگان اثبات شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی رهبر در گفتگوبا ایرنا، سخنرانی احمدی نژاد را در این کنفرانس مستدل، ‌منطقی، ‌حقوقی و قانونی دانست و گفت:‌ واکنش چند کشور معدود در این کنفرانس نشانه ضعف کشورها دربرابر حرف حق است.

وی تصریح کرد:‌ انتظار ما این نیست که کشورهای آمریکا، ‌انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی از ایران استقبال کنند، زیرا ما باید در این صورت به کار خود شک کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه اگر آنان از ما تعریف کنند یا راضی باشند،‌ نشانه آن است که راه را اشتباه رفته ایم، تاکید کرد: واکنش منفی این کشورهای معدود چیزی از موضع مثبت جمهوری اسلامی و حضور رییس جمهوری در این کنفرانس نمی کاهد.

وی افزود: ‌روشنگری های رییس جمهوری باعث شد رییس کنفرانس،‌ پیشنهادهای یازده گانه ایران را دستور اصلی کنفرانس بداند و این به معنای آن است که کنفرانس این اظهارات و پیشنهادهای ایران را به عنوان دستور کار پذیرفته است.

نماینده اصفهان با اشاره به استقبال دبیرکل سازمان ملل متحد از پیشنهادهای آقای احمدی نژاد، اظهارداشت: مواضع نظام جمهوری اسلامی همین حرف ها و پیشنهادهای رییس جمهوری بود که در این کنفرانس قرائت شد.

رییس مجمع نمایندگان روحانی مجلس تاکید کرد:‌ روشنگری های رییس جمهوری در بیان مواضع ایران، سبب اعتراف کشورهای زورگو شد که نمی توانند جمهوری اسلامی را محکوم کنند.

وی گفت: پیشنهاد تبدیل NPT به DNPT یعنی خلع سلاح اتمی و عدم اشاعه سلاح اتمی از پیشنهادهای سازنده ایران است که این حرف منطقی را دنیا نیز قبول کرده است.

حجت الاسلام رهبر تصریح کرد:‌ البته این حرف ها و پیشنهادها برای آمریکا و رژیم صهیونیستی گران تمام شده چرا که آنان خود مروج سلاح اتمی هستند و خودشان از این سلاح علیه دیگر کشورها استفاده کرده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet