ایام محرم 1398
1389/02/15 13:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جهانگیرزاده:

کسی منکر کیفیت پایین خودروهای داخلی نیست

**نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب درجمع خودروسازان مبتنی بر این منطق بود که اگر بخشی با حمایت نظام رشد کرده و به نقطه خوبی رسیده، با یک تصمیم که ملاحظات سیاسی به ویژه در بخش بین الملل در آن لحاظ نشده است، متضرر نشود.

جواد جهانگیرزاده در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: عده ای معتقد بودند که کاهش تعرفه واردات خودرو یکی از بخش های نسبتا موفق کشور را که می تواند هم به لحاظ سیاسی و هم به لحاظ امنیتی قابل اتکا باشد، تحت تاثیر قرار دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پس از بازدید مقام معظم رهبری از یکی از شرکت های خودروسازی، نمایندگان به این فکر افتادند که با رعایت ملاحظات صنعت خودروسازی کشور، بار دیگر تنظیم جدیدی درباره تعرفه واردات داشته باشند.

وی ادامه داد: طرح دو فوریتی ارائه شده رای نیاورد اما نمایندگان به یک فوریت این طرح رای دادند و سپس برای کار کارشناسی کمیسیون مشترکی با حضور اعضای فعال اقتصادی مجلس تشکیل شد.

نماینده مردم ارومیه گفت: با کاهش تعرفه واردات خودروهای خارجی، قطعاً هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ سیاسی ضرر خواهیم کرد.

جهانگیرزاده افزود: طبیعی است که اگر صنعت خودرو به دست خودمان باشد و سیاستگذاری آن نیز در اختیار خودمان، قطعا بهتر است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: البته کسی منکر کیفیت پایین خودروهای داخلی نیست و باید به رعایت وضع جانی و مالی مردم فکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد در روزهای آینده طرح کمیسیون ویژه در صحن علنی مطرح و تصویب شود و در زمانی نه چندان دور شاهد ارتقای کیفیت تولیدات داخلی باشیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet