ایام محرم 1398
1389/02/15 13:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده تهران در مجلس:

چون خط قرمز استکبار را شکسته‌ایم ما را محکوم می‌کنند

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی،تاکید کرد:تهدیدات هسته‌ای اوباما نشان‌دهنده اوج قدرت و عظمت مردم ایران است.

به گزارش خبرنگار ایرنا،علیرضا زاکانی روز چهارشنبه در تجمع بزرگ دانشگاهیان مقابل دفتر سازمان ملل در تهران، در سخنانی با بیان اینکه این حضور در اعتراض به تهدیدات هسته‌ای اوباما صورت گرفته است،گفت: همگان اینجا جمع شده‌ایم تا از سازمان ملل بخواهیم که دست از رفتار متناقض خود بردارد و حقوق ملت ایران را پیگیری کند.

زاکانی با اشاره به تاکیدات رییس‌جمهوری ایران بر ضرورت دستیابی همه ملت ها به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، اظهار داشت: ما امروز معترضیم که چرا سازمان ملل در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا نمی‌ایستد و می‌خواهیم که حقمان را به ما پس دهد.

زاکانی افزود: ما در اینجا جمع شده ایم که بگوییم چرا اروپا و آمریکا امروز به اسراییل کمک می‌کنند تا این رژیم صاحب زرادخانه‌ای با بیش از 500 کلاهک هسته‌ای شود. آیا ما باید هزینه قانونگرایی و عهد و پیمانی که به آن پایبند بوده‌ایم را بپردازیم و در این میان هیچ نظارتی بر اسراییل وجود نداشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس، خاطرنشان کرد: زورگویان امروز ما را محکوم می‌کنند زیرا خط قرمزهای استکبار را شکسته‌ایم و صاحب فناوری‌هایی شده‌ایم که موجب ناراحتی و رنج آنان است.

زاکانی اظهار داشت: ملت ایران از سال 57 تاکنون در معرض تهدیدات و حملات نظامی،تهاجم فرهنگی و فتنه‌های سیاسی آمریکا و دیگر کشورهای غربی قرار داشته است و امروز آمریکایی‌ها به آن دلیل که دیده‌اند نمی‌توانند مقابل ملت ایران بایستند به تهدید هسته‌ای روی آورده‌اند.

به گفته زاکانی، ایران اسلامی امروز در مسیر حرکت خود به دستاوردهای بزرگی دست یافته است و کشورهای غربی به خصوص آمریکایی‌ها توان دیدن این موفقیت ها و دستاوردهای بزرگ علمی را ندارند.

وی با اشاره به حضور مقتدرانه ملت ایران در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: کشورهای ابرقدرت از اینکه ایران الگویی برای دیگر کشورها باشد ترس و واهمه دارند و از این هراس دارند که ایران منافع آنان را تهدید کند.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه سخنان خود با بیان اینکه استکبار در طول 31 سال راه به جایی نبرده است، اظهار داشت: تهدیدات هسته‌ای آمریکا نشان‌دهنده این است که آنان دیگر توان مقابله با ایران را ندارند و از اینکه شعار "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر سلطه‌گر" در تمام جهان توسط ملت ها فریاد زده می‌شود، ترس و واهمه دارند.

زاکانی با بیان اینکه آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم بیش از 20 بار به کشورهای مختلف حمله کرده است،گفت: تجربه نشان داده هرجا کشوری در مقابل زیاده خواهی های آمریکا ایستاده، سران این کشور سرافکنده شده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه ایستادگی ملت ایران تودهنی محکمی به آمریکا و کشورهای غربی است،اظهار داشت: سازمان ملل باید به مسوولیت‌های خود واقف باشد،نماینده دولت‌های غاصب نباشد و مسوولان این سازمان با رفتارهای متناقض نباید آب به آسیاب دشمن بریزند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet