خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/15 14:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون قضایی:

اجرای پیشنهادهای ایران به نفع صلح جهانی است

**عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای،گفت: سخنان و پیشنهادات رییس جمهوری در اجلاس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) به نفع صلح جهانی است و ملت های آزاده جهان از آن استقبال می کنند.

حجت الاسلام "موسی قربانی" در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: هرچند مجامع بین المللی تحت نفوذ آمریکا و صهیونیست ها قرار دارد اما این مساله نباید مانع از تلاش کشورها برای ابراز دیدگاه های خود در مسایل بین المللی باشد.

قربانی با اشاره به خشم صهیونیست ها؛ آمریکایی ها و همپیمانان آنها از اظهارات احمدی نژاد درباره تولید و تکثیر سلاح های اتمی در جهان،اظهار داشت: قدرت های استکباری همواره تلاش خود را به کار بسته اند تا صدای ایران به گوش ملت ها نرسد اما حضور و سخنان احمدی نژاد کوشش آنان را بی نتیجه گذاشت.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی،افزود: اگر 11 پیشنهاد ارایه شده از سوی رییس جمهوری ایران به این اجلاس تصویب و اجرایی شود؛ همه جهان از فواید آن استفاده خواهند کرد.

قربانی جرات و شهامت رییس جمهوری را در بیان استدلال های روشن ایران درباره منع تولید؛ تکثیر و استفاده از سلاح های هسته ای ستود و گفت: به دلیل آنکه احمدی نژاد درسخنان خود عملکرد آمریکایی ها را در زمینه سلاح های اتمی تقبیح کرد،همین مساله خشم مقامات آمریکایی را درپی داشت.

این حقوقدان مجلس شورای اسلامی،اضافه کرد: این یک واقعیت روشن است که آمریکا با وجود تولید و استفاده از سلاح اتمی در جهان چطور می تواند با تولید این سلاحها مبارزه کند.

قربانی تصریح کرد: آمریکاییها باید پاسخی منطقی برای این ادعای خود بیاورند که البته استدلال های آنان تا زمانی که این کشور خود به تولید و تکثیر و حمایت از دارندگان سلاحهای اتمی مبادرت می کند، پذیرفتنی نیست.

وی به اقدامات لابی صهیونیستی برای تحت الشعاع قرار دادن حضور رییس جمهوری در نیویورک اشاره کرد و اظهارداشت: تلاش های صهیونیستها این بار نیز نتیجه ای نداشت و در حین سخنرانی احمدی نژاد تنها نمایندگان کشورهای برخوردار از سلاح های اتمی و حامیان آنان، جلسه را ترک کردند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet