خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/15 14:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده سمیرم:

همسویی غیرمتعهدها در نتایج کنفرانس بسیار موثر است

**نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شرکت رییس‌جمهوری ایران در مجامع بین‌المللی همواره خبرساز است و بر افکار عمومی جهان تاثیر می گذارد، گفت: محمود احمدی‌نژاد همواره دیدگاه جدیدی در این مجامع ارائه می‌کند.

بهروز جعفری در گفتگو با ایرنا، ضمن قدردانی از سخنان برحق رییس‌جمهوری در کنفرانس بازنگری معاهده ان.پی.تی، اظهار داشت: این سخنان به دلیل اینکه در آگاهی افکار عمومی جهان با دیدگاه جمهوری اسلامی ایران تاثیر دارد، بسیار مهم است.

وی افزود: سخنرانی محمود احمدی‌نژاد در نیویورک با مواضع کشورهای بی‌طرف به‌ویژه جنبش غیرمتعهدها، کشورهای آسیایی و آفریقا همسو بود.

جعفری یادآور شد: این همسویی در نتایج کنفرانس‌ها و اجلاس‌های آتی بین‌المللی بسیار موثر است.

این نماینده عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: سخنان رییس‌جمهوری در نیویورک موجب خنثی شدن تبلیغات غربی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته‌ای شد.

جعفری افزود: موضع برحق ایران در ضرورت خلع سلاح اتمی به صراحت اعلام شد.

وی تاکید کرد: ایران معتقد است جهان باید عاری از تسلیحات هسته‌‌ای باشد.

نماینده سمیرم در مجلس همچنین گفت: جهان اگر تحت سیطره آمریکا و تفکرات امپریالیستی نباشد، پیشنهادهای رییس‌جمهوری ایران در کنفرانس بازنگری ان.پی.تی عملیاتی می‌شود.

وی به تاثیر حضور جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی تاکید کرد و گفت: ایران هرچه بیشتر بتواند در مجامع و کنفرانس‌های بین‌المللی شرکت و مواضع برحق ایران را شفاف اعلام کند، دنیا بهتر از دیدگاه ایران اسلامی آگاه می‌شود.

جعفری تصریح کرد: حضور احمدی‌نژاد در این مجامع همواره خبرساز بوده است، همه به دنبال این هستند که از زبان رییس‌جمهوری ایران چه مطلب و دیدگاه جدیدی بیان می‌شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet