شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/15 14:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
مرتضا آقاتهرانی:

بخش اعظمی از بی‌نظمی‌ها با بیان اخلاقی حل می‌شود

**حجت‌الاسلام مرتضی آقا تهرانی با ارائه تذکری به هیأت رئیسه مجلس، خواستار برطرف شدن برخی بی نظمی ها از سوی نمایندگان شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی آقا تهرانی نماینده تهران و استاد اخلاق دولت در خصوص گلایه اخیر رهبر معظم انقلاب پیرامون برخی بی‌نظمی‌ها در مجلس و مکانیزم ساماندهی این آسیب به فارس گفت که وظیفه ما طلبه‌ها است که در مجلس نظرات مبارک حضرت آقا را انعکاس و تعین ببخشیم.

وی با بیان اینکه به نمایندگان در زمینه عمل به فرامین رهبر انقلاب خوشبین هستم افزود: اگرچه کارهایی پیرامون اصلاح بی‌نظمی‌ها در مجلس آغاز شده است، همانند سخنان آقای ابوترابی مبنی بر اینکه نمایندگان پس از ساعت 8.15 غیبت خواهند خورد، اما باید اقدامات مؤثرتری در زمینه اصلاح بی‌نظمی‌ها صورت بگیرد.

آقا تهرانی در ادامه خاطرنشان کرد که باید هیأت رئیسه در زمینه بی‌نظمی‌های مجلس تمهیدات جدی‌تری را اتخاذ کند؛ همانطور که برای بقیه مجلس قانون وضع می‌کند باید برای جلوگیری از بی‌نظمی‌ها قانون تصویب کنند چرا که بسیار زشت است نمایندگان خود از قانون تخلف کنند.

این استاد اخلاق به نمایندگان ملت متذکر شد که باید هر یک از آنان از نظر اخلاقی از بی‌نظمی در ایفای مسئولیت خود بپرهیزند.

وی سپس با ابراز گلایه از اینکه جلسات تدریس اخلاق در مجلس همانند دولت مرتب برگزار نمی‌شود، خواستار برگزاری مداوم دروس اخلاق برای نمایندگان شد.

به اعتقاد آقا تهرانی تعهدات اخلاقی نمایندگان مقوله‌ای است که مردم به آن توجه زیادی دارند.

وی همچنین با ناپسند خواندن صندلی‌های خالی در مجلس تصریح کرد: باید بخش اعظمی از بی‌نظمی‌ها را با بیانات اخلاقی و موعظه حل و بخش دیگری را با قانون مهار کرد چرا که همه مثل هم نیستند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت در خاتمه با تاکید بر اینکه قوانین و جریمه‌ها باید بازدارنده و دارای پشتوانه باشد، اعلام اسامی نمایندگان غایب و تاخیرکننده در جلسات مجلس را اقدامی درست و تأثیرگذار عنوان کرد که باید ادامه پیدا کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet