ایام محرم 1398
1389/02/15 15:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیسیون آموزش مجلس:

اولویت استخدام با معلمان حق‌التدریس باشد

**رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اقدام آموزش و پرورش برای استخدام ۴۰ هزار معلم غیرقانونی نیست و برگزاری آزمون آن نیز اشکال قانونی ندارد.

دکتر علی عباسپور تهرانی‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، با رد برخی اخبار مبنی بر غیرقانونی بودن استخدام 40 هزار معلم، گفت: در طرحی که ما تهیه کرده‌ایم چنین برداشتی از این مساله نمی‌شود.

وی با تاکید بر اولویت حق‌التدریسی‌ها در استخدام آموزش و پرورش، افزود: در قانونی که امروز چهارشنبه کلیات آن در مجلس تصویب شد و جزییات آن یکشنبه بحث می‌شود، پیشنهاد این است که اولویت استخدام با معلمان حق‌التدریس باشد که ما در این زمینه آموزش و پرورش را موظف کردیم که 60 هزار معلم حق‌التدریس را استخدام کند.

این نماینده مردم تهران در خانه ملت تصریح کرد: در صورتی که در برخی از استان‌ها معلم حق‌التدریس برای آن استان و یا در تخصص مورد نیاز وجود نداشته باشد، آموزش و پرورش می‌تواند طبق ماده 9 همان قانون برای استخدام اقدام شود.

عباسپور ادامه داد: ماده 9 عنوان می‌کند که آموزش و پرورش می‌تواند از طریق آزمون معلم بگیرد لذا آزمون و برگزاری آن سر جای خود وجود دارد و هیچ تغییری نکرده است و مجلس و کمیسیون مخالف این استخدام نیست و امتحان برگزار می‌شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet