ایام محرم 1398
1389/02/15 16:00:00
سرویس سیاسی
دهقان از جلسه بررسی لایحه اصلاح قانون تجارت خبر داد

تاکید لاریجانی بر بررسی لایحه قانون تجارت به صورت فوق‌العاده

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه اصلاح قانون تجارت باحضور رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

"محمد دهقان" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: جلسه بررسی لایحه اصلاح قانون تجارت با حضور "علی لاریجانی" رئیس مجلس و اعضای کمیسیون مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تصویب لایحه قانون تجارت، علاوه به رفع اشکالات موجود در بازرگانی کشور، امنیت سرمایه گذاری را در کشور فراهم کرده و موجب می گردد برخی نابسامانی های شرکت های تجاری و اسناد تجاری و قراردادهای تجاری برطرف شود.

نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس درخصوص دلایل حضور رئیس مجلس در جلسه کمیسیون گفت: نظر به اهمیت و تاثیری که این لایحه در بخش های اقتصادی، صنایع و قضائی دارد رئیس مجلس تاکید داشتند که از روند رسیدگی به این لایحه مهم مطلع شوند.

عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: رئیس قوه مقننه در جلسه کمیسیون مشترک که با حضور اعضایی از کمیسیون های اقتصادی، حقوقی- قضائی و صنایع و معادن برگزار شد تاکید داشتند لایحه قانون تجارت باید به صورت فوق العاده، خارج از صحن علنی مجلس و برنامه عادی کمیسیون ها مورد بررسی قرار گیرند حتی در روزهای پنج شنبه و جمعه لایحه مورد بررسی قرار گیرد.

دهقان خاطرنشان کرد: کمیسیون مشترک بررسی لایحه تجارت حدود یک سال است که کار کارشناس و بررسی لایحه را در دستور کار قرار داده است، از آنجا که این لایحه مطابق اصل 85 قانون اساسی در کمیسیون رسیدگی می شود حضور فعالانه همه اعضا برای رسیدگی ضرورت دارد.

وی درخصوص انجام کار کارشناس در این لایحه گفت: لایحه اصلاح قانون تجارت نخستین بار در هنگام مجلس هفتم به هیات رئیسه و مجلس ارائه شد، از آن زمان کار کارشناس ویژه ای توسط مرکز پژوهشهای مجلس، تعدادی از نمایندگان و کارشناسان قوه قضائیه و اساتید حقوقی منتسب به وزارت بازرگانی و بورس اوراق بهادار، اتاق بازرگانی و کارشناسان مستقل بخش خصوصی انجام شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: لایحه قانون تجارت که متشکل از هزار ماده است هم اکنون آماده ارائه به کمیسیون و صحن علنی مجلس می باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet