هدر اصلی
1389/02/15 17:33:00
سرویس سیاسی
نماینده دومای روسیه:

ایران در جهان اسلام و روسیه در شورای امنیت جایگاه مهمی دارند

**یکی از اعضای پارلمان دومای روسیه معتقد است همکاری­های امنیتی ایران و روسیه می­تواند تهدیدهای قدرت­های خارج از منطقه را از بین ببرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از ریا نووستی، حافظ صالحوف عضو پارلمان دومای روسیه درباره نقش ایران و روسیه در منطقه گفت:  همکاری­های سازنده و مثبت تهران و مسکو می­تواند نقشی بسیار سازنده در امنیت منطقه ایفا کند.

وی که رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه نیز است با تاکید بر توان و نقش ارزنده ایران در منطقه گفت: همکاری­های دوجانبه می­تواند تهدیدهای ناشی از حضور قدرت­های خارجی در منطقه را از میان ببرد.

صالحوف، همچنین تاکید کرد: حضور قدرتمند ایران در خاورمیانه و دریای خزر می­تواند باعث ثبات و آرامش در منطقه باشد.

عضو دومای روسیه با بیان اینکه ایران و روسیه دو کشور بزرگ هستند و نقش مهمی نیز در حوزه بین­المللی در منطقه ایفا می­کنند، گفت: ایران در جهان اسلام و روسیه در شورای امنیت دارای جایگاه مهمی هستند.

وی در ادامه گفت: ایران و روسیه روابطی صمیمی دارند و در مسائل مربوط به جهان چند قطبی، حل و فصل مناقشات منطقه­ای، تامین امنیت منطقه و همچنین حفاظت از محیط زیست با یکدیگر همکاری‌های گسترده­ای دارند.

رئیس پارلمان دوستی ایران و روسیه  همچنین با بیان اینکه ایران، کشوری بزرگی در شرق میانه است، تاکید کرد: هیچ­ کس نمی­تواند به روابط صمیمانه تهران و مسکو خدشه وارد کند.

وی در پایان افزود: قرار است دو کشور معادلات تجاری خود را  از 7/3 میلیارد دلار در سال تا ارزش شش میلیارد دلار افزایش دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet