انتخابات ریاست جمهوری
1389/02/15 17:39:00
سرویس سیاسی

ائتلاف گروه نوری­المالکی و ائتلاف ملی عراق

**فهرست­های "دولت قانون" به ریاست "نوری ­المالکی" نخست وزیر عراق و "ائتلاف ملی عراق" با هدف تشکیل دولت آینده روز سه­شنبه در بیانیه‌ای ائتلاف با یکدیگر را اعلام کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری رویترز، در بیانیه­ای که "عبدالرزاق الکاظمی" یکی از مشاوران برجسته ائتلاف ملی عراق آن را قرائت کرد، "ابراهیم الجعفری" از اعضای برجسته ائتلاف ملی عراق اعلام کرد: با ائتلاف میان این دو فهرست، بزرگترین فراکسیون از نمایندگان  ایجاد می شود.

گفتنی است، در انتخابات اخیر پارلمان عراق که مدتی پیش برگزار شد فهرست"دولت قانون" به ریاست نوری­ المالکی توانست 89 کرسی از 325 کرسی پارلمان را کسب کند و فهرست "ائتلاف ملی عراق" توانست به 70 کرسی از کرسی­های پارلمان دست پیدا کند که در کل توانستند 159 کرسی را در اختیار بگیرند.

از سوی دیگر فهرست ائتلافی  متشکل از دو حزب اصلی کردستان عراق که در انتخابات به 43 کرسی دست پیدا کرده بود پیش از این اعلام کرده بود در صورتیکه " دولت قانون" و "ائتلاف ملی عراق" با هم ائتلاف کنند، به آنها می­پیوندد.

 براساس این گزارش، این امکان وجود دارد که بعد از بازشماری دستی آرای انتخابات در بغداد، نتایج تغییر کند.

این در حالی است که هیئت قضایی عراق پیروزی 52 کاندیدا را در انتخابات پارلمانی عراق به اتهام ارتباط با حزب بعث عراق رد کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet