خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/15 19:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون صنایع و معادن:

تعیین تعرفه را مطابق با شرایط به دولت واگذار می‌کنیم

**عضو کمیسیون مشترک ارتقای کیفیت خودرو گفت:در شرایطی که از تولید داخلی دفاع و حمایت نشود، کاهش تعرفه واردات خودرو باعث ایجاد بازار برای خودروهای خارجی می شود و قطعاً به اشتغال نیز لطمه وارد خواهد شد.

محسن کوهکن در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر ، افزود: در جلسه یکشنبه، کار کمیسیون مشترک ارتقای کیفیت خودرو به پایان رسید و این طرح به هیئت رئیسه تقدیم شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به یک فوریت این طرح که در صحن علنی به تصویب نمایندگان رسید در روزهای آینده شاهد نتیجه بررسی کمیسیون مشترک در صحن علنی خواهیم بود.

وی درباره ویژگی های این طرح گفت: این طرح شامل توانمندی ها، اعمال نظارت های بیشتر، بسترسازی های لازم ، کنترل بیشتر و دادن اختیارات بیشتر به وزارت صنایع و تکالیفی است که وزارت صنایع به خودروسازان ابلاغ می کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: در این طرح همچنین به دولت اجازه داده شده است با توجه به شرایط موجود درباره تعرفه واردات خودرو تصمیم بگیرد.

وی گفت: وقتی تعیین تعرفه را مطابق با شرایط به دولت واگذار می کنیم مسلماً آن بندی هم که در قانون بودجه برای کاهش تعرفه واردات لحاظ شده بود ملغی می شود.

کوهکن به تلاش های صورت گرفته در بخش خودروسازی در سال های بعد از انقلاب اشاره کرد و افزود: ما از روزگاری که رنو 5 و پیکانی که چند صد ایراد و اشکال داشت شروع کرده ایم و به سمند ال ایکس رسیده ایم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر این مسائل را مبنا قرار دهیم باید بگوییم که پیشرفت هایی در این زمینه داشته‌ایم و کارشناسان زحمات فراوانی کشیده اند.

عضو کمیسیون مشترک ارتقای کیفیت خودرو افزود: در عین حال از دریچه دیگر می بینیم که در طول سال های گذشته صنعت خودرو چه از ناحیه دولت و چه از ناحیه مجلس همواره مورد حمایت بوده است.

کوهکن ادامه داد: انتظار مجلس این است که با توجه به حمایت های صورت گرفته کیفیت خودرو از آنچه هست خیلی خیلی بالاتر برود.

وی گفت: یکی از دلایلی که نمایندگان روی این موضوع حساس هستند و برخی مردم درباره آن سوال می کنند این است که عموم خودروهایی که نمایندگان سوار می شوند خودروهای تولید داخل است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن به تعرفه واردات خودرو اشاره کرد و افزود: درست است که ما روی کیفیت خودرو بحث داریم اما شرایط جهانی و وضع کارخانه های خودروسازی اروپایی امروز به گونه ای است که برای کاهش ضرر انباشته 30 درصد تولید خودرو را کم کرده اند.

کوهکن ادامه داد: تأمین ساز و کار لازم و تدوین مقرراتی که دارای محوریت واحد باشد تنها راه ارتقای کیفیت خودرو است.

وی ابراز امیدواری کرد بتوانیم کیفیت را ارتقا دهیم در حدی که رضایتمندی عموم مردم جلب شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet