هدر اصلی
1389/02/15 19:28:00
سرویس سیاسی
با نخستین حضور رسمی محمد البرادعی در مقابل دولت همراه بود

ضرب و شتم راهپیمایان معترض به دولت در مصر

**گروهی از نمایندگان پارلمان و فعالان سیاسی مصر که در اعتراض به ادامه وضعیت فوق العاده دراین کشور راهپیمایی کرده بودند مورد ضرب و شتم نیروهای امینیتی قرار گرفتند.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الحیاه چاپ ریاض، گروهی از نمایندگان و فعالان سیاسی مصر روز دو شنبه در اعتراض به دولت این کشور برای ادامه  وضعیت فوق العاده و درخواست اجرای تغییرات قانونی درراهپیمایی شرکت کردند که با برخورد نیروهای امنیتی با دستور دولت این کشور روبرو شدند.

بر اساس این گزارش، این راهپیمایی  نخستین حضور رسمی  جنبش ملی برای تغییر به رهبری محمد البرادعی بود.

گفتنی است ، پیش از این شش نفر از نمایندگان مستقل و وابسته به حزب اخوان المسلمین  به وزارت کشور هشدار برگزاری این راهپیمایی را داده بودند ولی با مخالفت آن رو به رو شدند. معترضین دولت مصر در این راهپیمای را گروهی متشکل از چند تن از اعضای حزب اخوان المسلمین، حزب الکرامه، جنبش ملی تغییر، جنبش کفایه، 9 مارس و برخی دیگر از فعالان سیاسی و نویسندگان تشکیل دادند.  این گروه در دیدار با "فتحی سرور" رئیس پارلمان مصر بیانیه‌ای حاوی مطالبات خود را ارائه دادند.

بر اساس این گزارش "محمد البلتاجی"، یکی از نمایندگان وابسته به حزب اخوان المسلمین گفت: به فتحی سرور بیانیه ای دادیم که درآن خواسته‌های معترضان که شامل عدم ادامه حالت فوق العاده و تصویب قانونی که صحت انتخابات را تضمین کند و همچنین تغییرات قانون و آزادی فعالان سیاسی اعلام شده بود.

گفتنی است در این راهپیمایی جمعی از فعالان "جنبش جوانان "6 آوریل" در حالی که می خواستند موانعی که پلیس برای جلوگیری از حرکت معترضان قرار داده بود را بردارند مورد ضرب و شتم سربازان قرار گرفتند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet