ایام محرم 1398
1389/02/15 19:27:00
سرویس کمیسیون ها
لاریجانی در دیدار رییس مجلس ایالتی پنجاب:

ایران همیشه از امنیت و آرامش پاکستان دفاع می‌کند

**رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه از امنیت و آرامش در پاکستان دفاع کرده و می‌کند.

به گزارش خانه ملت، "رانامحمد اقبال‌خان" رئیس مجلس ایالت پنجاب پاکستان که در رأس هیئتی پارلمانی از این ایالت، سرگرم دیدار از کشورمان است، بعد از ظهر امروز چهارشنبه در محل مجلس شورای اسلامی با "علی لاریجانی" دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار، لاریجانی با اشاره به روابط دیرینه و پایدار دو کشور، اظهار داشت: اشتراکات مذهبی و فرهنگی برخاسته از اسلام باعث استحکام پیوند‌ها و مراودات برادرانه دو ملت شده است.

وی در ادامه این دیدار با بیان اینکه حضرت امام‌خمینی (ره) همواره بر ضرورت اتحاد کشورهای اسلامی در مقابل جهان استکبار تأکید داشتند، تصریح کرد: وضع اسف‌بار کنونی فلسطین ناشی از عدم اتحاد کشورهای اسلامی است.

لاریجانی افزود: متأسفانه امروز بسیاری از کشورهای مسلمان به جای تکیه بر یکدیگر، به قدرت‌های بیگانه و مخالف اسلام تکیه کرده‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی روابط جمهوری اسلامی ایران و پاکستان را استراتژیک، عمیق و بسیار ممتاز دانست و عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه از امنیت و آرامش در پاکستان دفاع کرده و می‌کند.

لاریجانی در ادامه با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره با دخالت سایر قدرت‌ها در مسائل منطقه مخالف بوده است، متذکر شد: کشورهای منطقه خود می‌توانند امنیت را حفظ کنند.

وی در خاتمه این دیدار با تأکید بر اهمیت گسترش همکاری‌های پارلمانی در تقویت مناسبات دوجانبه، یادآور شد: هر چه روابط بین ملت‌های منطقه در هم بیشتر تنیده شود، مجال برای رخنه بیگانگان فراهم نخواهد شد.

"رانامحمد اقبال‌خان" رئیس مجلس ایالت پنجاب پاکستان نیز در این دیدار روابط دو کشور را خوب و ممتاز توصیف کرد و با اشاره به پیوندهای عمیق مذهبی و فرهنگی دو ملت، توضیح داد: هیچ کس نمی‌تواند به روابط خوب و برادرانه دو کشور آسیب برساند.

وی در خاتمه با قدرانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت پاکستان در مجامع گوناگون، تصریح کرد: ملت پاکستان هیچ‌گاه کمک‌های ایران در شرایط دشوار را فراموش نخواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet