شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/15 20:47:00
سرویس بین الملل

یک نماینده پارلمان یونان خواستار پایان اعتصاب‌ها شد

**یک نماینده پارلمان یونان، اعتصاب عمومی دراین کشور را خطرناک توصیف کرد و خواستار پایان بخشیدن به این اعتصاب شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از شبکه خبری فرانس 24، صوفیا ساکاروف نماینده پارلمان یونان با بیان اینکه این اعتصابات ممکن باعث بحرانی دیگر دریونان شود، گفت: همه خواستار پایان بخشیدن به اوضاع بد اقتصادی دراین کشور هستند.

نماینده پارلمان یونان همچنین اوضاع را در این کشور بحرانی توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد که این شرایط به زودی خاتمه یابد.

گفتنی است درپی سیاست های سختگیرانه اقتصادی دولت، کارگران و کارمندان و اتحادیه های صنفی دست به اعتصاب سراسری زده اند و خواستار رفع این سیاست ها شده اند. 

اعتصاب اتحادیه‌ها ی یونان در سراسر این کشور در اعتراض به کاهش هزینه‌های دولت و افزایش مالیات با اختلال در حمل و نقل عمومی، توقف قایق‌های حمل مسافر و کالا در باراندازها و خطوط هوایی این کشور همراه است؛  این در حالی است که کارمندان بخش خصوصی یونان نیز  برای سومین بار از آغاز سال جدید میلادی به اعتصاب کارمندان بخش دولتی این کشور پیوسته اند.   هزاران نفر از مردم یونان نیز در تظاهرات های عمومی خشم و اعتراض خود را به سیاست های جدید اقتصادی آتن اعلام کردند. 

 لازم به ذکر است که دولت یونان که درآستانه ورشکستگی قرار دارد، اوایل هفته جاری با کاهش هزینه‌ها و افزایش مالیات در ازای دریافت ‪ 110میلیارد یورو ‪ 43میلیارد دلار وام ظرف سه سال از شورهای اروپایی و صندوق بین‌المللی پول موافقت کرد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet