خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/02/15 20:54:00
سرویس بین الملل

دیدار بادامچیان با رئیس مجلس ایالت پنجاب پاکستان

**"دانامحمد اقبال‌خان " رئیس مجلس ایالت پنجاب پاکستان بعد از ظهر امروز با اسدالله بادامچیان نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، در این دیدار بادامچیان با اشاره به اشتراکات دیرینه تاریخی، فرهنگی، مذهبی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، اظهار داشت: اشتراکات عمیق دو کشور اقتضاء می‌کند، روابط فیمابین در زمینه‌های مختلف به خصوص تجاری بیش از گذشته گسترش یابد.
بادامچیان با بیان اینکه ظرفیت‌های تجاری و بازرگانی فراوانی برای تقویت مناسبات دوجانبه وجود دارد، تصریح کرد:‌ پیشرفت‌های اقتصادی و فناوری و صنعتی جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های فراوانی برای گسترش مناسبات برادرانه دو کشور ایجاد کرد است که باید با برنامه‌ریزی دقیق از آنها استفاده کرد.
نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در ادامه از افراطی‌گری و تروریسم و قاچاق مواد مخدر در مرزهای دو کشور به عنوان دو دغدغه جدی مشترک یاد کرد و گفت: دو کشور باید اهتمام بیشتری در مقابله با تروریسم و نفوذ گروه‌های تروریستی و اشرار و امنیت مرزها که برای مردم دو کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است، نمایند.
در ادامه این دیدار آقای "دانامحمد اقبال‌خان " رئیس مجلس ایالتی پنجاب پاکستان با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشوری مهم در منطقه خواند و تأکید کرد: پاکستان علاقمند است روابط خود در تمام زمینه‌ها به خصوص بخش‌های اقتصادی و کشاورزی با ایران گسترش دهد.
رئیس مجلس ایالتی پنجاب پاکستان در ادامه سخنان احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران را در کنفرانس بازنگری NPT بسیار با اهمیت دانست و اضافه کرد: این سخنان مورد حمایت همه ملت‌های مسلمان است.
در این دیدار اولیاء و فرهنگی از اعضاء گروه دوستی ایران نیز حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet