خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/02/16 08:41:00
سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون کشاورزی:

برنامه پنجم چارچوب لازم را برای خیزش بخش کشاورزی ندارد

**رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی برنامه های پیش بینی شده در لایحه برنامه پنجم توسعه برای بخش کشاورزی را ناقص اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: ما تلاش داریم این بخش را در کمیسیون کامل کنیم.

"عباس رجایی" در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به این پرسش که آیا موارد پیش بینی شده در لایحه برنامه پنجم توسعه چشم انداز روشنی را برای بخش کشاورزی رقم خواهد زد یا نه، گفت: ما فکر می کنیم برنامه پنجم آن چارچوب های موردنظر برای خیزش لازم در حوزه کشاورزی را ندارد.

نماینده مردم اراک و کمیجان با اعلام اینکه ضرورت دارد که مباحث بسیار مفصل و بصورت قابل ارزیابی کمی را در برنامه پنجم داشته باشیم، اظهار کرد: بر این اساس با دستگاه های مرتبط با کمیسیون جلسات بسیار مفصلی را در حوزه آب، کشاورزی، محیط زیست و بخش های مرتبط با آنها برگزار می کنیم تا اصول جدید و کاملتری را در برنامه پیش بینی بکنیم که بیاید.

رجایی با بیان اینکه فکر می کنیم برگزاری این جلسات نتایج خوبی هم در بر داشته باشد، افزود: بخصوص برخی از احکامی که الان در طرح افزایش بهره وری مطرح است، ضرورت دارد که در برنامه پنجم دیده شود تا بتواند اهداف سند چشم انداز را که بحث امنیت قضائی و توسعه پایدار را مطرح کرده، محقق کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا در لایحه دولت پیش بینی های لازم در مواردی که ذکر کردید، شده است، گفت: نه ما لایحه پیشنهادی دولت را کامل نمی بینیم و  احساس می کنیم که این لایحه باید کامل شود.

وی افزود: انشاءالله در کمیسیون کشاورزی این لایحه را کامل خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet