حلول ماه ربیع الاول
1389/02/16 09:43:00
سرویس فرهنگی

انتقاد یوسف نژاد از طرح انتقال فدراسیونها به استانها

**عضو هیات رییسه فراکسیون ورزش مجلس با انتقاد از طرح انتقال فدراسیونها به مراکز استانها گفت: این موضوع بر مشکلات موجود می افزاید.

علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح انتقال فدراسیونهای ورزشی به استانها گفت: با این کار نه تنها مشکل ورزش کشور حل نمی شود؛ بلکه براین مشکلات افزوده خواهد شد به همین دلیل معتقدیم که به جای انتقال فدراسیونها به استانها باید به تفویض اختیار، انتقال تصمیم گیری و دادن قدرت مانور به مدیریت هیاتها در استانها توجه شود.

وی افزود: بهترین حالت این است که فدراسیونها فقط سیاست گذاری، برنامه ریزی و هدایت های کلی در امور ورزش را به عهده بگیرند و هیات های ورزشی در استانها با انجام کارهای اجرایی و با کسب اختیار از فدراسیونها امور مربوط به ورزش استانها را حل و فصل نمایند.

عضو هیات رییسه فراکسیون ورزش مجلس گفت: آنچه امروز در ورزش و در سیستم مدیریتی ورزش در حال انجام است، سیستم تصمیم گیری متمرکز است؛ در حالی که به جای انتقال فدراسیونها به استانها باید با تدبیر و استفاده از سیستم مدیریتی غیرمتمرکز همراه با توانمندسازی هیاتهای استانها و دادن اختیار بیشتر در امور اجرایی، پرسنلی و مالی به حل مسایل ورزش کمک کرد.

یوسف نژاد تصریح کرد: صرف انتقال فدراسیونها چاره ساز نخواهد بود، بلکه توجه به استانها و توانمند ساختن آنها می تواند همراه با تفویض اختیار نسبت به حل مشکل کمک کننده باشد.

وی روابط بین المللی، سیاستهای کلی، برنامه ریزی ملی، هماهنگی برنامه های ملی، سرپرستی هیاتها، انجام برگزاری بازیهای ملی با همکاری کمیته ملی المپیک و بر مبنای تقویم ورزشی را از وظایف فدراسیونها برشمرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet