هدر موبایل
1389/02/16 13:59:00
سرویس اقتصادی
نماینده مشکین شهر: در اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها

از کشاورزان حمایت نشود، لطمه می‌بینند

**عضو کمیسیون کشاورزی، اب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: اگر از بخش کشاورزی در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها حمایت نشود، این بخش ضرر خواهد کرد.

"یونس اسدی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که تاثیر قانون هدفمند کردن یارانه ها بر بخش کشاورزی چگونه خواهد بود، گفت: به دلیل ضعیف بودن زیرساخت های بخش کشاورزی اجرای این قانون به بخش کشاورزی تا حدودی لطمه خواهد زد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرداخت یارانه در برخی کشورهای دیگر به کشاورزان، اظهار کرد: کشورهایی در شرایط فعلی در دنیا وجود دارند که به کشاورز خود سالانه نزدیک به 12 میلیون تومان یارانه می دهند.

اسدی با اعلام اینکه نه تنها ما این وضعیت خوب را در کشور نداریم، ادامه داد: بلکه با این اندک یارانه ای که به کشاورزان داده می شود باز ظرفیت کشاورزی ما قابل رقابت با کشورهای دیگر نیست. وی دلیل این امر را بالا بودن نرخ تورم و بهره بانکی در کشور اعلام کرد و افزود: هیچ وقت با این وضعیت ما نمی توانیم با کشوری مانند چین رقابت کنیم، چرا که در آن کشور هم تورم و هم نرخ بهره بانکی در حداقل ممکن قرار دارد.

اسدی با اشاره به ترجیحات دیده شده در قانون هدفمند کردن یارانه برای بخش کشاورزی، گفت: اگر حمایت های لازم در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها از بخش کشاورزی نشود، این حوزه ضرر خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet