ایام محرم 1398
1389/02/16 12:33:00
سرویس فرهنگی
حاجی بابایی:

تحول بنیادین در آموزش و پرورش به زودی اجرایی می‌شود

**وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش از چند ماه آینده اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حمیدرضا حاجی‌بابایی" که روز پنج‌شنبه در دیدار 191 تن از معلمان نمونه کشور با "علی لاریجانی" حضور داشت، گفت: برای اولین‌بار 9 هزار نفر از فرهنگیان نمونه کشوری به صورت مستقیم از سوی وزیر آموزش و پرورش مورد تشویق قرار گرفتند.

وی با اشاره به بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری به مسوولان و فرهنگیان آموزش و پرورش گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود بر ضرورت تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش صحه گذاشتند.

وی افزود: در تحول بنیادین آموزش و پرورش محتوای کتب درسی، شیوه‌ها و روش‌های تدریس، تغییر نحوه‌ کلاس‌داری و مدرسه داری، نقش مدرسه در محله، توجه ویژه به فرهنگیان و بازیافت و بازتعریف نقش معلم در جامعه به صورت تغییر بنیادین خواهد کرد.

حاجی بابایی یادآور شد: 5طی  ماه گذشته فلسفه‌ تربیت اسلامی و قانون اساسی آموزش و پرورش را تدوین و تقدیم مقام معظم رهبری کردیم.

وزیر آموزش و پرورش با اعلام این که شورای عالی آموزش و پرورش به ‌زودی موضوع درس ملی را در دستور کار خود قرار خواهد داد، گفت: درس ملی که ارتقای جایگاه و منزلت فرهنگیان و راهکارهایی برای تحول در کتب درسی نظام آموزش و پرورش را دنبال می‌کند، در چند ماه آینده اجرایی خواهد شد.

حاجی بابایی ایجاد تحول بنیادین در آموزش و پرورش را کاری بسیار سنگین توصیف کرد و گفت:  خاطرنشان کرد: ساختار وزارت‌خانه را در مدت مسوولیتم به نحوی تغییر دادم که تحول بنیادین را تمرین کرده باشیم.

وی توضیح داد: پژوهشکده‌های آموزش و پرورش را یکپارچه کردیم. فن‌آوری‌های غیر متمرکز ادارات و موسسات آموزش و پرورش را در غالب مرکز فن‌آوری متمرکز کردیم و استخدام معلمان، اعزام به خارج و برگزاری ‌آزمون‌های بزرگ آموزش و پرورش از این پس از سوی این مرکز برگزار خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نقش مجلس شورای اسلامی در کمک به تحولات بنیادین آموزش و پرورش گفت: از نگاه مثبت این قوه به آموزش و پرورش کمک خواهیم گرفت تا تحول در نیروی انسانی، کتب درسی، نوع کلاس‌داری و مدرسه‌داری و سایر ابعاد وزارت آموزش و پرورش را اجرایی کنیم.

حاجی بابایی خاطرنشان ساخت: البته بزرگ‌ترین پشت گرمی ما همهی فرهنگیان کشور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet