هدر موبایل
1389/02/16 18:23:00
سرویس فراکسیون ها
آلیا در گفتگو با خانه ملت تشریح کرد:

جزییات دیدار فراکسیون حمایت از حقوق معلولان با وزیر بهداشت

**رییس فراکسسیون حمایت از حقوق معلولان گفت: وزیر بهداشت جهت رفع مشکلات معلولان قول مساعد همکاری داد.

فاطمه آلیا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه امروز 16 اردیبهشت ششمین سالروز تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولان است، گفت: به همین مناسبت هیئت رییسه فراکسیون حمایت از حقوق معلولان و نمایندگانی از NGO های معلولان شب گذشته با مرضیه وحید دستجردی جلسه داشتیم.

وی افزود: در این جلسه در خصوص مسائل بهداشتی و پزشکی مربوط به معلولان ضایعه نخایی و دیگر معلولان بحث و بررسی شد و گزارش فعالیت ها  و همچنین نیاز های معلولان در زمینه های تجهیزات پزشکی و دارو و درمان بررسی شد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه بر اشتغال 3 درصدی معلولان طبق قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در وزارت بهداشت نیز تاکید شد، ادامه داد: همچنین در این جلسه بر نکات آموزشی برای معلولان و وظیفه سازمان صدا و سیما مبنی بر تولید هفتگی 2 ساعت برنامه برای این قشر و اهمیت همکاری وزارت بهداشت با صدا و سیما با رویکرد معلولان مورد تاکید قرار گرفت.

آلیا با اشاره به قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و با بیان اینکه تاکنون فقط 30 درصد این قانون اجرا شده و 70 درصد آن مورد توجه مسئولان نیست، گفت: طبق این قانون باید 3 درصد اشتغال به معلولان اختصاص یابد، همچنین 60 درصد مشاغلی چون اپراتوری و 60 درصد امور اداری و پست های ماشین نویسی و متصدی دفتر باید به معلولان، نابینایان و کم بینایان اختصاص داده شود، همچنین وزارت مسکن موظف است 10 درصد واحدهای مسکونی ارزان قیمت را به معلولان اختصاص دهد؛ که متاسفانه این قانون اجرا نمی شود.

وی با اشاره به سخنان وزیر بهداشت در این جلسه گفت: خانم دستجردی از پیشنهادات فراکسیون حمایت از حقوق معلولان و نماینده NGO ها استقبال کرد و قرار گرفتن مباحث مربوط به بهداشت و درمان معلولان در کمیته ملی سلامت را جزء اولویت های برنامه این وزاتخانه ذکر کرد و به مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت که در ارتباط با صدا و سیما هم فعالیت دارد تاکید کرد برای آموزش های لازم برای معلولان در زمینه بهداشت پیگیری ها صورت گیرد.

آلیا با بیان اینکه پیشنهادات ما در این جلسه جهت اقدام از سوی وزیر به مدیران مربوطه ارجاع شد، افزود: وزیر بهداشت در خصوص برگزاری سمینار و همایش مربوط به بیماری ضایع نخاعی قول همکاری دادند.

وی افزود: قرار شد تا این جلسات با حضو وزیر و مسئولان وزارت بهداشت ادامه یابد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet