هدر موبایل
1389/02/17 10:12:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

نوع تاثیر هدفمندی یارانه‌ها بر بخش صنایع بستگی به عملکرد دولت دارد

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عملکرد دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها را برای جلوگیری از افزایش قیمت محصولات صنعتی بسیار مهم و تاثیرگذار خواند.

علی مطهری در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که تاثیر هدفمند کردن یارانه ها بر حوزه صنایع را چگونه پیش بینی می کنید، ابتدا با اعلام اینکه فعلاً باید صبر کرد، افزود: تئوری پردازی در این زمینه درست نیست.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی سپس عملکرد دولت در اجرای قانون هدفمندی یارانه را بسیار مهم و تاثیرگذار خواند و گفت: تاثیر هدفمندسازی یارانه ها بر صنایع بستگی به عملکرد دولت دارد، چرا که اختیارات اجرای طرح از قبیل شیب زمانی و برنامه ریزی در دست دولت است.

وی تاکید کرد: اگر اجرای طرح درست مدیریت شود، آثار مثبت آن بیش از آثار منفی در بخش صنایع خواهد بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن سپس با اشاره به تاثیر افزایش قیمت حامل های انرژی بر قیمت تمام شده محصولات صنعتی، اظهار کرد: در اینجا یک بحث وجود دارد مبنی بر اینکه نظام مدیریتی مصرف انرژی را هم تغییر خواهد داد.

وی درباره این گفته خود توضیح داد: یعنی یک حالتی پیش خواهد آمد که خود صاحبان صنایع به دنبال کاهش مصرف انرژی رفته و از نظام های نوین دنیا در این زمینه استفاده خواهند کرد.

مطهری با بیان اینکه اگر صاحبان صنایع به مصرف درست انرژی توجه کنند، این امر می تواند اثر افزایش قیمت حامل های انرژی را تاحدودی خنثی کند.

وی خاطرنشان کرد: هرچند که این افزایش قیمت ها در برخی موارد آثار منفی خود را بر قیمت تمام شده محصولات تولید شده صنایع خواهد گذاشت.

وی در پایان برای اینکه از تبعات منفی افزایش قیمت حامل های انرژی بر حوزه صنایع کاسته شود پیشنهاد کرد: ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی، مدیریت منابع انرژی توسط بخش خصوصی و دولت بصورت یکپارچه صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet