هدر موبایل
1389/02/17 10:20:00
سرویس کمیسیون ها
باز انتشار/کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح ارتقای کیفیت خودرو تصویب کرد

تعرفه واردات خودرو 90 درصد

**عضو کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح ارتقای کیفیت خودرو و تولیدات داخلی گفت: براساس مصوبه این کمیسیون تعرفه واردات خودرو همچون گذشته ۹۰ درصد است.

"علی اصغر یوسف نژاد" نماینده ساری در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان این که طرح ارتقای کیفیت خودرو و تولیدات داخلی که در کمیسیون مشترک مورد بحث و بررسی و تصویب قرار گرفت، در دستور کار هفته آینده مجلس قرار دارد، گفت: کمیسیون مشترک مجلس با حذف بند 15 قانون بودجه که تعرفه واردات خودرو را از 90 درصد به 70 درصد رسانده بود، موافقت کرد بنابراین براساس مصوبه کمیسیون مشترک تعرفه واردات خودرو به حالت قبل برگشت و همان 90 درصد است.

وی با بیان این که دراین مصوبه چند نکته مهم وجود دارد، گفت: تکلیف وزارت صنایع و معادن برای تعیین سیاستها، برنامه های استاندارد سازی و رعایت استاندارد در تولید خودرو و قطعات و تکلیف نیروی انتظامی بر عدم شماره گذاری خودروهای داخلی و خارجی که تاییدیه موسسه استاندارد را نداشته باشد از جمله این نکات است.

یوسف نژاد تاکید کرد: تکلیف وزارت بازرگانی، وزارت صنایع و معادن وزارت اقتصاد و دارایی برای زمینه سازی رشد شاخص های خودرو و جلوگیری از ورود تولیدات خارجی که مهر استاندارد را ندارند و جلوگیری از صادرات کالاهایی که مهر این موسسه را نداشته باشند از دیگر این نکات است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet