ایام محرم 1398
1389/02/17 17:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی‌راد تشریح کرد

بررسی مشکلات امنیتی کرمانشاه در بازدید نمایندگان از مرزها

**عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی مشکلات سیاسی و امنیتی کرمانشاه در بازدید اعضای کمیسیون متبوعش از مرزهای غربی کشور خبر داد.

محمد کرمی‌راد نماینده مردم کرمانشاه و عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که با خبرگزاری فارس در خصوص بازدید روز گذشته اعضای کمیسیون متبوعش از مرزهای غربی کشور گفت و گو می‌کرد، به ارائه گزارشی در این خصوص پرداخت و اظهار داشت: به دنبال درخواستی که قبلا کمیسیون امنیت ملی برای بازدید از مرزهای غربی کشورمان انجام داده بود این درخواست در گذشته مورد توجه قرار گرفته بود و نامه‌ای نیز در این باره ارسال شد اما از آنجا که این درخواست با تغییر و تحول در استانداری کرمانشاه همزمان شد، زمان بازدید از مرزهای استان کرمانشاه و اساساً غرب کشور به ابتدای سال 89 موکول شد.

وی افزود: پس از بررسی این موضوع در هیأت رئیسه کمیته امنیت ملی، 15 و 16 اردیبهشت ماه 89 برای بازدید از مرزهای غربی کشور انتخاب شد.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه عنوان کرد: غروب روز چهارشنبه برخی از اعضای کمیسیون امنیت ملی به همراه تعدادی از نمایندگان با ورود به استان کرمانشاه مورد استقبال آیت‌الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه قرار گرفتند و پس از آن، از نمایشگاه فعالیتها و اقدامات انجام شده در استان بازدید کردند که در نوع خود اقدام ارزشمندی از کشفیات و انهدام گروهک‌های ضد انقلاب بود.

به گفته وی جلسه شورای تأمین استان کرمانشاه غروب روز چهارشنبه با حضور مسئولان و استاندار کرمانشاه برگزار شد که تا نیمه‌های شب به طول انجامید. در این جلسه مسائل، مباحث و مشکلات مختلف استان کرمانشاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کرمی‌راد در ادامه در خصوص افراد حاضر در این بازدید به خبرنگار فارس توضیح داد: در این بازدید علاوه بر بنده، اقایان علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی، اسماعیل کوثری نایب رئیس کمیسیون، زهره الهیان عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی، پرویز سروری رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون، حشمت الله فلاحت‌پیشه نماینده اسلام آباد غرب، فرهاد تجری نماینده قصرشیرین، سیدفتح الله حسینی نماینده پاوه و پولادی نماینده ایلام و مهران حضور داشتند.

نماینده مردم کرمانشاه در خانه ملت در بخش دیگری از گفت و گوی خود بیان داشت: پس از جلسه غروب روز چهارشنبه، اعضای کمیسیون در صبح روز پنجشنبه به منظور بازدید از مناطق مرزی پاوه به سمت این منطقه حرکت کردند و پس از بازدید از این منطقه جلسه شورای تأمین شهرستان با حضور امام جمعه پاوه برگزار و مشکلات این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت و پس از آن با حرکت به سمت منطقه قصرشیرین از مرزهای این منطقه و همچنین بازارچه های مرزی پرویزخان بازدید و مسائل و مشکلات منطقه نیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پس از بازدید از مناطق مرزی قصرشیرین به سمت منطقه مرزی خسروی حرکت کردیم، یادآور شد: در منطقه خسروی از مرز، پایانه و گمرک خسروی بازدید و با زائران عتبات عالیات در این منطقه صحبت کردیم و نهایتا با حرکت به سمت استان ایلام در منطقه مرزی مهران با مسئولان این استان دیدار و از منطقه گمرک و مرز مهران دیدن کردیم.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین متذکر شد: کلاً در جریان بازدید از مناطق مرزی استان کرمانشاه و غرب کشور، مشکلات گذرنامه و تردد و عبور و مرور وسایل حمل و نقل، وضعیت و انسداد مرزها و فعالیتها و اقداماتی که تاکنون در این باره انجام شده است، نحوه تردد زائران، تجارتها و فعالیت‌های مرزی و مشکلات سیاسی و امنیتی استان کرمانشاه مورد بررسی قرار گرفت.

کرمی راد در خاتمه همچنین از برگزاری همایش خلیج فارس در هفته پایانی اردیبهشت ماه در بندرعباس خبر داد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet