شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/17 12:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون اجتماعی:

اجرای طرح حجاب و عفاف مطالبه مردم است

**عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح حجاب و عفاف مطالبه مردم به خصوص زنان متوسل به فاطمه زهرا (س) است که وقتی می‌بینند فضای جامعه و خیابان‌ها به این شکل به تمامی ارزش‌های اعتقادی آنها دهن‌کجی می‌کند نمی‌توانند بی‌تفاوت باشند.

هادی مقدسی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی خود از اجرای طرح حجاب و عفاف تصریح کرد: عدم رعایت حجاب و عفاف در واقع نوعی هنجارشکنی است که ریشه آن را فقط نباید در داخل جستجو کرد.

به گفته نماینده مردم بروجرد، متاسفانه گروه‌ها، افراد و چهره‌های سازمان‌دهی شده و تشکیلاتی برای ایجاد این ناهنجاری‌ها بکار گرفته می‌شوند که مبارزه با آنها مطالبه مردم از نظام و حکومت اسلامی است.

مقدسی هم‌چنین خاطرنشان کرد: با ریشه‌یابی این موضوع مشاهده می‌کنیم متاسفانه افرادی با الهام از سیستم‌های تبلیغاتی آنسوی آب و ارتباطی که با دشمنان دارند به صورت سازمان‌دهی شده طراحی‌های لباس، شکل، شمایل، مو، آرایش و همه را از آنسوی مرزها می‌گیرند و در داخل کشور به خورد جامعه اسلامی و فضای عطرآگین حکومت اسلامی می‌دهند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی با تاکید بر این‌که مبارزه با هنجارشکنی‌ها مطالبه خود مردم است، ادامه داد: اما باید به دستگاه‌های متولی و مسوول به خصوص دستگاه‌های فرهنگی یک ایراد کلی در این زمینه گرفت، متاسفانه دستگاه‌های فرهنگی کشور در زمان طرح این‌گونه مسایل به شکلی برخورد می‌کنند که کسانی که دست به این حرکت‌های زشت و ضدارزشی می‌زنند با مظلومانه‌ترین نوع رفتار در جامعه مطرح شوند و در مقابل کنترل کننده‌ها و برقرارکنندگان نظم و انضباط و آرامش اجتماعی به عنوان ظالمانی که می‌خواهند به آنها ظلم کنند.

مقدسی گفت: متاسفانه متولیان فرهنگی هیچ نوع کار فرهنگی درباره رعایت عفاف و حجاب انجام نمی‌دهند و می گذارند زمانی که کار خیلی بیخ پیدا می‌کند و برای مردم غیرقابل تحمل می‌شود تصمیم می‌گیرند چنین طرح‌ها و برنامه‌هایی را به صورت ضربتی هر چند ضروری پیاده کنند.

وی با اشاره به مقاومت‌ها و سر و صداهایی که در زمان اجرای چنین طرح‌هایی ایجاد می‌شود، اظهار کرد: قطعا این‌گونه مقاومت‌ها و سر و صداهایی که عوامل دستگاه‌های تبلیغاتی بیگانه و داخل به راه می‌اندازند به دلیل این است که ما نتوانسته‌ایم مردم را مجاب و حتی دشمنان را توجیه کنیم و به آنها بفهمانیم اقدامی که می‌خواهیم انجام دهیم مطالبه مردم مسلمان پیرو قرآنی است که نمی‌توانند جامعه را با این وضع تحمل کنند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی در خاتمه خاطرنشان کرد: به هرحال این ایراد متوجه سیستم فرهنگی کشور است اما اجرای طرح عفاف و حجاب یک برنامه و طرح ضروریست که حتما باید در شرایط فعلی اجرا شود، به خصوص این‌که با تغییر فصل داریم به سمتی می‌رویم که این افراد پا را از خط قرمزها بیرون‌تر گذاشته و به شکل و شمایلی در جامعه حاضر می‌شوند که به صورت صد درصد دهن کجی به جمهوری‌ اسلامی و ارزش‌های آن است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet