هدر موبایل
1389/02/17 13:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی در مصلای تهران، خلاف شأنیت آن نیست

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: استفاده از مصلای تهران برای کارهای فرهنگی را نباید کار مذمومی دانست.

حجت‌الاسلام حمید رسایی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از برخی انتقادات در خصوص استفاده از مصلای تهران برای برگزاری نمایشگاه‌های مختلف گفت: برای ساخت مصلی هزینه‌های هنگفتی شده که هنوز هم تمام نشده، و تا زمانی که تمام شود زمان زیادی مانده است که این مساله خود قابل انتقاد است.

وی افزود: اما استفاده بهینه از فضای مصلی و استفاده کاربردی در مقاطع زمانی مختلف از چنین مکانی، آن هم استفاده در راستای موضوعاتی که با آن ارتباط دارد و با شأن مصلی هم‌ سازگار است مانند نمایشگاه‌های فرهنگی، قرآن و کتاب یا مناسبت‌های دیگری که خلاف شأنیت آن جایگاه نیست نه تنها عیبی ندارد بلکه بسیار هم خوب بوده و نشانه تعقل مسئولان مربوطه است، و اگر از این فضا استفاده نشود باید برای آن برنامه‌ریزی و سوال کنیم که چرا شما استفاده کاربردی دیگر از این همه سرمایه‌ای که اینجا خوابانده شده نمی‌کنید.

نماینده‌ی مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد ما مصلی داشته‌ایم و تنها در حال حاضر چند نماز عید در آن خوانده شود و در آینده هم یک نماز جمعه به آن اضافه شود، نمی‌شود. وقتی می‌توان در طول هفته از آن محیط استفاده‌ی بهینه‌ی دیگری کرد، این کار ضروری است.

رسایی تصریح کرد: مساله‌ی پیگیری فضای نمایشگاهی در تهران موضوع دیگری است. بالاخره یک فضای نمایشگاهی برای ما کافی نیست و یک نمایشگاه جامع که اصلا کاربرد آن هم موضوع نمایشگاه باشد از قبل در دستور بوده، ولی چون در حال حاضر چنین نمایشگاهی وجود ندارد، نباید استفاده از مصلی را هم برای کارهای فرهنگی مذموم بشماریم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet