ایام محرم 1398
1389/02/17 13:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدی:

احتمالا اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها، تا 2 یا 3 ماه آینده بحث جاری دولت می‌شود

**عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار امیدواری کرد که تا ۲ الی ۳ ماه آینده بحث اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها، بحث جاری دولت شود.

قاسم محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از زمان اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: در مورد هدفمند کردن یارانه‌ها طبق توافقی که بین دولت و مجلس شده، به دولت این اجازه داده شد که تا سقف 20 هزار میلیارد تومان منبعی را برای خود از مابه‌التفاوت دریافت آزاد سازی حامل‌های انرژی در اختیار بگیرد و در حوزه‌ها و بخش‌های استراتژیک و بنیادین اقتصادی و صنعتی، کشاورزی و... سرمایه‌گذاری کند.

وی افزود: هدایت سرمایه‌گذاری دولت بر اساس توافقی است که باید در امورات زیربنایی اتفاق بیفتد تا بتواند توسعه و بالا بردن رشد کشور تا 8 درصد و مهار بیکاری و اشتغال و صادرات را تقویت کند، آن هم با نگاه توسعه‌ای که در برنامه‌ دیده شده و در طرح تحول اقتصادی و بحث هدفمند کردن یارانه‌ها هم به آن پرداخته شده است.

محمدی گفت: ساماندهی هدفمند کردن یارانه‌ها تا پایان امسال انجام می‌گیرد. البته سازماندهی کارگروه و تشکیلات و ساختارها در دولت در حال انجام است. تقریبا ماموریت‌ها نوشته شده، طراحی‌ها صورت گرفته و هدف گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها انجام شده و امید است در 2 الی 3 ماه آینده این بحث، بحث جاری دولت شود.

این نماینده‌ی مجلس در خصوص میزان تعامل دولت و مجلس در زمان اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها هم گفت: در بررسی طرح هدفمند کردن یارانه‌ها، در تفاهمی که بین دولت و مجلس به وجود آمد و در پردازش و اصلاح این طرح، همراهی‌ها و توافق خوبی بین مجلس و دولت وجود داشت، و با نگاه کارشناسی و مثبت خوبی این کار صورت گرفت و به توافق خوبی رسیدیم و در حال حاضر ظرفیت و امکان همکاری بین دولت و مجلس برای اجرای این قانون در اوج خود قرار گرفته و مجلس در این زمینه قویا از دولت حمایت خواهد کرد.

محمدی تصریح کرد: دولت باید با تدبیر و طراحی مناسب، بتواند با یک ساختار پاسخگوی قوی با تکیه بر منابع انسانی و مدیران قوی و معتقد، به این طرح ورود کند.

محمدی اظهار داشت: باید این ساختار زمینه‌ی اجتماعی و نگرانی مردم را ببیند و باید در کنار آن یک نظام اطلاع رسانی جامع‌تری مدام به جامعه و مردم، مسئولان، دانشگاهیان و رسانه‌ها اطلاع رسانی کند که بتوان زمینه‌های اجتماعی را به وجود آورد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خاطرنشان کرد: طرح در حال حاضر آماده است و قطعا منابع با آن آزاد سازی اتفاق خواهد افتاد و جبران باید به موقع انجام شود، چرا که وقتی رها سازی می‌کنید از جایی به مردم فشار وارد می‌شود و تعرفه‌ها بالا می‌رود و در آن جا قبل از آن که تعرفه‌ها افزایش یابد باید جبران صورت گیرد. یعنی درآمد مردم باید تقویت شود آن هم از طریق همان پرداخت یارانه‌ها که قرار است به تناسب در دهک‌های مختلف صورت گیرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet