شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/17 13:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

آموزش و پرورش حجم گسترده‌ای از حقوق بگیران دولت را تشکیل می‌دهد

**یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: متاسفانه در کشور تا رسیدن به جایگاهی در شأن معلمان فاصله زیادی داریم و مسئولین نظام باید در جهت ادای حق فرهنگیان و رسیدن به این جایگاه، تلاش بیشتری کنند.

صمد فدایی در گفت‌وگو با ایسنا، با تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم اظهار داشت: در اسلام معلمان جایگاه رفیعی دارند و ما نیز باید با تاسی از این تعالیم، به فرهنگیان جامعه توجه خاص داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به این‌که در سال‌های گذشته آن‌گونه که باید توجهی به معلمان نمی‌شد، گفت: مجلس از سال گذشته با تغییراتی که در قوانین پرداخت حقوق کارکنان دولت داد، در جهت رفع مشکلات معلمان نیز گام خوبی برداشت.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تصریح کرد: آموزش و پرورش با یک میلیون و 100 هزار نفر پرسنل که حدودا دو تا سه برابر تعداد پرسنل سایر وزارتخانه‌هاست، حجم گسترده‌ای از بدنه حقوق بگیران دولت را تشکیل می‌دهد و امر خدمات‌رسانی و پرداخت حقوق و مزایا به این قشر زحمتکش را با مشکل مواجه می‌سازد.

فدایی گفت: امسال وزیر آموزش و پرورش با اقداماتی قابل تقدیر، امکانات رفاهی و مزایایی خوبی برای معلمان قائل شده که امید است در سال‌های بعد با تسریع در این روند، دولت و مجلس خدمات بیشتری به فرهنگیان ارائه کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هم‌چنین عنوان کرد: ما در حال تنظیم سند چشم‌انداز ملی برای آموزش و پرورش هستیم که فلسفه آموزش و پرورش مورد بازنگری قرار خواهد گرفت، و از نظر محتوایی تغییرات اساسی در برنامه‌ریزی درسی صورت می‌گیرد.

وی در پایان اضافه کرد: امید است در چند سال آینده شاهد تغییرات اساسی در بعد محتوایی وزارت آموزش و پرورش باشیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet