شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/02/17 13:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علیخانی:

تخریب متفکرین و ریشه‌داران انقلاب، ملت را متضرر می‌کند

**حجت‌الاسلام قدرت‌اله علیخانی حضور و اعتماد مردم و پشتوانه‌ی مردمی همچون حمایت‌های مردم در صحنه‌های جنگ و دفاع مقدس از کشور را سرمایه‌ی اصلی نظام برشمرد.

این عضو شورای مرکزی فراکسیون خط امام(ره) مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، یکی از سرمایه‌های مهم نظام را نخبگان کشور، شخصیت‌ها و متفکرین و اساتید دانشگاه‌ها عنوان و اظهار کرد: با وجودی که ملت‌ها و کشورها از متفکرین و نخبگان خود در جهت اقتدار، پیشرفت و توسعه‌ی کشورشان استفاده می‌کنند، متاسفانه در چند سال اخیر بسیاری از متفکرین و شخصیت‌های باسابقه و ریشه‌دار انقلاب و صاحبان اندیشه مورد هجمه و حمله قرار گرفتند که نمونه‌ آن اخراج بسیاری از اساتید با سابقه دانشگاه‌هاست.این امر باعث آسیب دیدن این سرمایه‌ی عظیم ملی شده است که با آسیب دیدن چنین سرمایه‌هایی کشور آسیب می‌بیند و ملت ضرر می‌کند.

وی یادآور شد: بنده نگرانم که دشمن از راه‌های مختلف برای تهی کردن و خالی کردن پشتوانه‌های عظیم و سرمایه‌های یک ملت نفوذ کرده باشد؛ چرا که این همه حملات به شخصیت‌ها و بزرگان انقلاب و نظام اعم از روحانی، دانشگاهی و سیاسی بدون حساب و کتاب انجام نمی‌شود. به گونه‌ای که شخصیت‌های علمی مرتب به بهانه‌های مختلف از دانشگاه و تدریس و کارهای اجرایی کنار گذاشته می‌شوند و یا این‌که هجمه و حمله‌های بسیاری به شخصیت‌های بزرگ‌تر انقلاب که نقش اساسی در پیروزی انقلاب داشته‌اند، می‌شود. چنین روندی تنها حکایت از این موضوع دارد که عده‌ای توانسته‌اند خواست دشمن را به خوبی پیاده کنند.

نماینده‌ی مردم قزوین در خانه ملت ادامه داد: حتی اگر چنین کارهایی ناخودآگاه و بدون برنامه‌ریزی قبلی انجام شده باشد، باز هم این افراد در جهت خواسته‌ی دشمن حرکت کرده‌اند. امیدوارم روزی فرا رسد که عده‌ای که در این مسیر نادرست قرار گرفته‌اند، با مشاهده‌ی آسیب‌هایی که به کشور و سرمایه‌های نظام وارد کردند، حتی اگر نمی‌توانند عملکرد گذشته‌شان را جبران کنند، حرکات ناپسندشان را متوقف نمایند.

علیخانی هم‌چنین در رابطه با لزوم تبادل نظر بیشتر بین احزاب، عقلا و نخبگان برای حفظ سرمایه‌ی نظام گفت: امروز در دنیا احزاب با نقدها و اظهارنظرهایشان نقش اصلی را در رشد و شکوفایی کشور و استعدادها و جلوگیری از انحصارطلبی‌ها و فسادها دارند، آنها با نقدها و بیان نظرات مختلف به مسوولان کمک می‌کنند و مسوولان نیز همواره مراقب رفتار و عملکردشان هستند، اما متاسفانه در کشور ما در سال‌های اخیر بهایی به احزاب و تشکل‌ها و گروه‌های سیاسی و مطبوعالت مختلف با فکر و اندیشه‌های گوناگون داده نشده است، که نمونه‌ی بارز آن را می‌توان در عدم اختصاص بودجه به احزاب دید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در دولت‌های گذشته کمک‌های مختلفی در قالب یارانه به روزنامه‌ها و احزاب اختصاص می‌دادند که در حال حاضر این کمک‌ها تنها به چند روزنامه‌ی خاص محدود شده است، چنین روندی نه تنها به کشور آسیب وارد می‌کند، بلکه با برخورد و بها دادن به اقشار مختلف، به چهره‌ی مردمی نظام نیز آسیب وارد می‌شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet