هدر موبایل
1389/02/17 13:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زاکانی:

سرمایه‌ی کشور ما اسلام و اعتقادات اسلامی است

**نماینده‌ی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در کشور ما سرمایه‌های مادی و معنوی بسیاری هستند که پاسداشت تمامی آنها امکان سیر در جهت رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی را فراهم می‌کند.

علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: من معتقدم اگر اختلاف نظری هم در بحث سرمایه‌های نظام وجود دارد این اختلاف نظر زیربنایی نیست؛ چرا که خیلی از امور اساسی هستند که همه به عنوان سرمایه‌ی نظام به آن معتقدند. اگر هم اختلاف نظری وجود دارد در سطحی است که به این مسائل پایه‌ای برنمی‌گردد.

وی افزود: اگر نگاه گذرایی به داشته‌هامان داشته باشیم شاید بتوان از آنها به عنوان سرمایه‌ی اساسی کشور نام برد. من‌جمله بحث استقرار اسلام و حاکمیت دین که به عنوان یک سرمایه‌ی بزرگ امروز در دسترس ماست. پس از آن باید به قدمت و تمدن ایران و کشور عزیزمان به عنوان یک سرمایه‌ی بزرگ توجه کرد و نظام اسلامی و حاکمیت دینی را به عنوان سرمایه‌ی بزرگ پاس داشت.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه ملت ادامه داد: علاوه بر این بحث ولایت فقیه،‌ مردم، اتکا به آرای عمومی، دقت در مردم‌سالاری دینی و نخبگان کشور بویژه در حوزه و دانشگاه و ... به عنوان دستاورد جدی امروز در دست ما قرار دارد. مسوولان نظام در حوزه‌های مختلف که مشغول خدمت‌گزاری هستند هم سرمایه‌ی بزرگی محسوب می‌شوند. از طرفی تمامی دستاوردهای انقلاب اعم از وحدت ملی، استقلال کشور، امنیت، آزادی، توجه به آرای عمومی، مردم‌سالاری دینی و جمهوریت نظام هم سرمایه‌های بزرگ نظام به حساب می‌آیند که باید در کشور پاس داشته شوند.

زاکانی خاطرنشان کرد: از بعد دیگر و با یک نگاه جدی، جوانان، اعتماد مردم به نظام و حاکمیت و کسانی که در حوزه‌های نظام تعلیم و تربیت، نظام سلامت، نظام امنیت، حوزه‌های خدماتی، صنعت و سایر حوزه‌ها فعالیت می‌کنند را هم می‌توان به عنوان سرمایه‌ی بزرگ کشور مطرح کرد.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تصریح کرد: من معتقدم اگر درخصوص سرمایه‌های اساسی کشور اختلافی هم وجود دارد باید آن را به بحث گذاشت و نهایتا در این‌باره به انسجام رسید؛ چرا که اگر کسی دقت و توجه به این سرمایه‌ها نداشته باشد نمی‌تواند معونه لازم برای حرکت در مسیر رشد و تعالی کشور را طی کند.

این عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: من خود فکر می‌کنم سرمایه‌ی مادر و امکان بزرگی که در کشور ما وجود دارد، اسلام و اعتقادات اسلامی است و هرآن‌چه که مابه‌ازای آن به عنوان سرمایه می‌توان یاد کرد دستمایه‌هایی است که از قبل حاکمیت اسلام و توجه به دین مبین اسلام در این کشور جاری شده است.

وی در ادامه گفت: اگر ما به کشور عزیزمان عشق می ورزیم و اگر به انسجام و یکپارچگی آن توجه داریم، باید بدانیم آن‌چه باعث شد این کشور از تجزیه و جداسازی بخش‌های عمده‌ای از خاک آن توسط دشمن تا دندان مسلح در دفاع مقدس مصون نگه داشته شود، اعتقادات جدی بود که مبتنی بر دین مبین اسلام در کشور رقم خورد و جوانان ما با همه‌ی وجود ایستادند، ایثار کردند و با دفاع از این مرز و بوم نگذاشتند این اتفاق بیفتد.

زاکانی اظهار کرد: اگر توجه به استقلال، آزادی، آرای عمومی و اتکا به رای مردم داشته باشیم باید این را با تمام وجود درک کنیم که همه‌ی این داشته‌ها از قبل حاکمیت نظام اسلامی در کشور است و اگر در این 31 سال در پیچ و خم حرکت انقلاب سختی‌ها و دشواری‌ها ما همیشه از موهبت جایگاه مترقی ولایت فقیه برخوردار بوده‌ایم و کشور توانسته مسیر رشد و صلاح خود را در ظل توجهات الهی و تدابیر امام عزیز و پس از آن مقام معظم رهبری طی کند به واسطه‌ی این است که اساسا اینها به برکت حاکمیت اسلام و تجلی آن در نظام اسلامی محقق شده است.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه ملت ادامه داد: یا اگر ما به اصناف و قشرهای مختلف جامعه توجه داریم و دستمایه‌ها و خروجی جوانانمان را به عنوان سرمایه می‌نگریم و کار و تلاش آنها را پاس می‌داریم باید بدانیم که این هم با نگاه درستی که اسلام از این موضع مطرح می‌کند قابل تعریف و تعمیم است. لذا به اعتقاد من همه‌ی ما باید به حبل‌الله و حبل‌المتین توجه کنیم و اگر اختلافی هست ببینیم که چطور می‌توان این اختلافات را از موضع دین و اسلام کنار گذاشت و در کنار هم به کار و تلاش پرداخت.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی هم‌چنین تاکید کرد: امیدواریم که همه به سرمایه‌های کشور توجه داشته باشند و دقت کنند که هر بخشی از این سرمایه‌ها آسیب ببیند عملا ما را از داشته‌ای محروم می‌کند و طبعا در این صورت ما در رسیدن به اهدافمان دچار ضعف و کاستی می‌شویم. پس باید دقت کنیم تا در سایه‌ی وحدت، همدلی و یکرنگی در پی توجه به آن‌چه مصلحت کشور است و در راه رسیدن به اهدافی که انقلاب برایمان ترسیم کرده حرکت کنیم و از سرمایه‌های بزرگی که در نظام اسلامی خلق شده محافظت کنیم.

زاکانی ولایت فقیه و پشتوانه‌های مردمی را سرمایه‌ها‌ی اساسی کشورمان برشمرد و گفت: ما در نظام اسلامی باید توجه کنیم که چه مسوولیت‌هایی از قبل رهبری انقلاب متوجه ماست و ما چه مسوولیت‌هایی در قبال نظام اسلامی داریم و آن را با پاسداشت ارزشهای انقلاب اسلامی و خدمتگزاری شایسته به مردم انجام دهیم تا انشاءالله این توفیق را داشته باشیم که به عنوان عنصر کوچکی در راه انجام تکلیف، توفیقات جدی را برای کشور خلق کنیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet