خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/17 15:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قربانی:

قانون‌شکنان از تفسیر قانون‌های سردرگم و پنهان، استفاده می‌کنند

**حجت‌الاسلام موسی قربانی راهکار مقابله با قانون‌دانان قانون شکن را اصلاح و حذف برخی قوانین که مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد و اشراف اطلاعاتی همه مردم نسبت به قوانین، عنوان کرد.

جانشین معاونت تنقیح قوانین در امور مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بخشی از فرموده‌های مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که باید مراقب قانون دانان قانون شکن باشیم تا از خلاءها استفاده نکنند، با بیان این‌که می‌توان اسم چنین جریاناتی را رانت‌خواری اطلاعاتی گذاشت، گفت: از آنجا که منظور از خصوصی سازی، خصوصی سازی مردمی است، واگذاری امور به مردم و عدالت اجتماعی به عنوان امور ارزشی باید کنار هم قرار گیرد تا این امور به طریق صحیح و سالم به مردم واگذار شود.

وی ادامه داد: برخی افراد خاص با استفاده از ابزار قانونی - که در کشورمان قانون‌های سردرگم و پنهان در لای کتاب‌ها فراوان وجود دارد - و داشتن تخصص، این قوانین را به نفع خود تفسیر و مورد استفاده قرار می‌دهند که در این رابطه مجلس در نظر دارد با تنقیح قوانین به چنین موضوعاتی سر و سامان دهد.

نماینده مردم قائنات در خانه ملت در ادامه خاطرنشان کرد: به تعبیر دیگر، دغدغه مقام معظم رهبری این است که از چاله به چاه نیفتیم چرا که قصد نظام آن است که با هدف توسعه، تکامل و پیشرفت، امور را به مردم واگذار نماید اما نباید این گونه شود که با این کار علاوه بر از دست دادن بیت‌المال مسلمانان، آن در اختیار افراد خاص به خاطر اشراف اطلاعاتی‌شان قرار گیرد، چرا که در این صورت این افراد همان ضرری که از دولتی سازی به کشور وارد می‌شود را به کشور تحمیل می‌نمایند.

قربانی با بیان این‌که این افراد قانون دان قانون شکن علاوه بر گرفتن بیت‌المال و فدا کردن عدالت اجتماعی، دولت غیردولتی دیگری را تشکیل می‌دهند، افزود: مقام معظم رهبری در این بیانات به همه مسئولان تاکید کردند که خصوصی سازی به طریق صحیح با رویکرد عدالت انجام شود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه تصریح کرد: این افراد کسانی هستند که با نفوذ در بدنه مدیریتی کشور با بهره گیری از امکانات‌شان و اشراف در قوانین و اطلاعات، به اهداف اقتصادی‌شان دست پیدا می‌کنند.

قربانی اصلاح و حذف قوانینی که مورد سوء استفاده قانون دانان قانون شکن قرار می‌گیرد و نظارت و اشراف اطلاعاتی همه اقشار مردم نسبت به قوانین را راهکار مقابله با اقدامات این افراد عنوان کرد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان این‌که وجود ایرادات قانونی منجر به استفاده قانون دانان قانون شکن در بخش خصوصی سازی شده است، بر اهتمام و اراده جدی مجلس برای حل مشکلات و ایرادات قوانین تاکید کرد و افزود: مجلس علاوه بر اراده‌ای که برای اصلاح برخی از قوانین با هدف جلوگیری از سوء استفاده‌ها دارد، تنقیح قوانین را در دستور کار قرار داده تا تکلیف قوانین ظرف 2 سال آینده به گونه‌ای مشخص شود که قوانین متروکه که مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد، از جرگه قوانین خارج گردد؛ در این صورت قوانین روشن، شفاف و دسته بندی شده در اختیار مردم قرار می‌گیرد و دیگر از قوانین سوء استفاده نمی‌شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet