حلول ماه ربیع الاول
1389/02/17 14:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بادامچیان:

انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به تنهایی برگزار شود

**به اعتقاد نایب رییس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس، تمدید دوره چهارم شوراها و برگزاری انتخابات آن با ریاست جمهوری دوازدهم را بهترین گزینه برای تجمیع این انتخابات است.

اسدالله بادامچیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پیشنهادات مختلف در خصوص انتخابات شوراها عنوان کرد:‌ البته بحث تجمیع این انتخابات مورد تایید است که در کمیسیون شوراها هم تصویب شده است تا ازاین پس هر دو سال یک انتخابات برگزار شود.

وی با اشاره به این که اگر قرار باشد انتخابات شوراها با ریاست جمهوری یازدهم برگزار شود، یک فاصله 20 و چند ماهه باقی می‌ماند، گفت: برخی معتقدند که در این مدت یک انتخابات برگزار شود، و البته برخی هم مطرح می‌کنند که به خاطر زیاد بودن هزینه‌ها این اتفاق نیافتد، بهتر است، که البته اکثرا این نظر دوم را ، بدون بحث‌های جناحی، قبول دارند.

نماینده تهران در مجلس با اشاره به نظر دیگری مبنی بر این که در این 22 ماه شوراها تعطیل شود و در غیاب آن، وزارت کشور تفویض کارها را انجام دهد، افزود: برخی دیگر مطرح می‌کنند که دوره شوراهای فعلی 22 ماه تمدید شود، و انتخابات آن همزمان با ریاست جمهوری یازدهم برگزار شود که این یک مشکل حقوقی دارد، زیرا این بحث مطرح است که آیا مجلس می‌تواند تمدید کند که شوراهای سوم به جای چهار سال شش سال فعالیت کند یا خیر؟

بادامچیان با اعتقاد بر این که بهتر است این 22 ماه به دوره چهارم شوراها اضافه شود، و انتخابات آن با ریاست جمهوری دوازدهم برگزار شود، گفت: اگر انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به تنهایی برگزار شود، بهتر است.

نایب رییس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها مجلس با اشاره به نظر شورای عالی استان‌ها مبنی بر تمدید دوره سوم شوراها گفت: البته دولت خواستار تمدید دوره چهارم شوراهاست که این اختلاف نظر باید بررسی شود تا به یک جمع‌بندی نهایی برسیم.

این عضو کمیسیون ماده 10 احزاب هم‌چنین در خصوص بحث درخواست ابطال مجوز سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و حزب مشارکت از سوی این کمیسیون که پیش از این مطرح شده بود، گفت: کمیسیون ماده 10 احزاب ابتدا درخواست ابطال مجوز این احزاب را نداده بود، بلکه به دلیل تخلفاتی که این دو حزب انجام داده بودند و بی‌توجهی به تذکرات کمیسیون، پروانه فعالیت آنها را متوقف کرد و آن را به قوه قضاییه ارجاع داد.

وی گفت: بهتر است که اعضای این دو حزب به قانون تمکین کرده و به قوه قضاییه مراجعه کنند و هر چه این قوه تصمیم گرفت را بپذیرند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet