شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/18 10:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینیان:‌

مذهب سرمایه‌ای است که نظام را از گزند دشمنان حفظ کرده‌است

**حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان، اعتماد مردم نسبت به نظام و آ‌نچه که مایه و منبع مشروعیت و مقبولیت نظام در بین مردم به شمار می‌آید را جزو سرمایه‌های نظام مطرح کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: علاوه بر ‌وجود نظام مذهبی و دینی‌ در این کشور، داشتن مردم دینی و مذهبی در کنار این موضوع که نمایندگان منتخب مردم از چه قشری و وابسته به مردم باشند، از جمله سرمایه‌های نظام به شمار می‌آیند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که سرمایه‌های یک نظام در فرهنگ‌ها و عقاید مختلف همه در کشورهای گوناگون دارای تعریف‌ها و تفسیرها و مصادیق متفاوتی است، گفت: نمی‌توان تفسیر و تعریف واحدی از سرمایه‌ی نظام در همه‌ی کشورها عنوان کرد.

حسینیان مذهب را به عنوان مهم‌ترین سرمایه‌ی نظام جمهوری اسلامی مطرح و خاطرنشان کرد : مذهب رابط بین حکومت و مردم است و مردم نیز به خاطر مذهب به مسوولان اعتماد می‌کنند؛ به گونه‌ای که میزان اعتماد ‌آنها بر مبنای میزان پایبندی به مذهب است.

وی با تاکید بر لزوم حفظ و پاسداری از مذهب گفت: مذهب سرمایه‌ای است که از سال 1357، نظام جمهوری اسلامی ایران را از گزند دشمنان قدرتمندی که همواره به دنبال تضعیف و نابودی نظام بوده‌اند، حفظ و از آ‌ن پشتیبانی کرده است.

رییس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس هم‌چنین با بیان این‌که در همه‌ دنیا سلایق مختلف تحت تشکل‌ها و احزاب گوناگون شکل می‌گیرد، افزود: محور مشترک همه‌ی این تشکل‌ها، منافع ملی نظام و کشورشان است؛‌ بر این اساس در صورت وجود داشتن چنین اعتقادی در بین احزاب و گروه‌ها، ‌آنها باید منافع و محور مشترک مورد قبول را اصل قرار داده و با داشتن سلایق مختلف - که به نفع کشور نیز هست - آن موارد را در رفتار و کردارشان مورد خدشه قرار ندهند.

حسینیان در پایان اظهار کرد: احزاب باید پایبندی‌شان را به منافع ملی که یکی از آ‌نها حفظ نظام است،‌ حفظ کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet