ایام محرم 1398
1389/02/18 10:34:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

150 میلیون تومان برای تجهیز بیمارستان دلیجان

**علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی از پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی کمربندی نراق خبر داد و اظهار داشت: این کمربندی که از ۲ سال قبل پروژه آن آغاز شده بود در حال ‌حاضر با سرعت قابل­‌توجهی در حال پیشروی است و این امر نشان از اراده وزارت راه و ترابری دارد و امیدواریم با این نوع حرکت هرچه سریع‌تر به پایان برسد.

وی که در گفت و گو با هفته نامه وقایع استان مرکزی سخن می گفت، افزود: پروژه دلیجان - محلات که از مدت‌ها پیش آغاز شده بود از جدول 12 خارج و در ردیف بودجه‌ای قرار گرفت و امیدواریم با لطف خداوند تا پایان سال مالی یعنی خردادماه سال 90 این پروژه به حد مطلوبی از پیشرفت برسد.

سلیمی به ایستگاه پست برق 400 این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای این پروژه حدود 28میلیارد تومان هزینه در نظر گرفته شده و با توجه به پیشرفتی که داشته به زودی و احتمالاً ظرف یک ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

وی در ادامه به راه‌اندازی سالن ورزشی باقرآباد که 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اشاره کرد و اظهار داشت: همراستا با این پروژه، پروژه مجموعه ورزشی دلیجان مجهز به خانه‌کشتی، استخر و... با 95 درصد پیشرفت بناست در آینده نزدیک با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح شود، ضمن اینکه سالن ورزشی نراق هم به بهره‌برداری رسیده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان تصریح کرد: غار نخجی که 900 میلیون تومان بودجه به آن اختصاص یافته بود در آستانه عید به بهره‌برداری رسید و هم‌اکنون 400 تا 500 نفر روزانه بازدیدکننده دارد و به عنوان یک غار محیرالعقول مطرح است.

سلیمی از اختصاص 2میلیارد تومان بودجه به پروژه آبرسانی به روستای نیم‌ور خبر داد و گفت: این پروژه به‌ بهره‌برداری رسیده و بناست به همراه آن پروژه انتقال آب از سیاه‌در به محلات با یک ‌میلیارد تومان هزینه افتتاح شود.

نماینده مردم دلیجان و محلات به احداث جایگاه CNG در محلات و باقرآباد اشاره کرد و اظهار داشت: جاده مشهد اردهال- دلیجان در جدول 13 قرار گرفتند و این پروژه در دست مطالعه است ضمن اینکه سالن ورزشی کارگران دلیجان با 70 درصد پیشرفت فیزیکی همراه شده و تا چند ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

سلیمی افزود: حدود 150میلیون تومان بودجه برای خرید تجهیزات به بیمارستان دلیجان اختصاص یافته ضمن اینکه 500 میلیون تومان هم برای تجهیز پارک 15 خرداد دلیجان لحاظ شده است.

نماینده مردم دلیجان و محلات با اشاره به گسترش شهرک صنعتی دلیجان از 750 هکتار به 2 هزار هکتار خاطرنشان کرد: این پروژه پیگیری شده و مراحل نهایی را طی می‌کند.

وی تصریح کرد: پروژه فاضلاب دلیجان تقریباً تکمیل شده و کار گازرسانی به دلیجان و آسفالت معابر شهرک صنعتی این شهرستان در حال پیگیری است ضمن اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته عملیات گازرسانی به روستای نیم‌ور آغاز شده است.

سلیمی اظهار داشت: پروژه سالن ورزشی راونج به نیمه‌ کار رسیده است ضمن اینکه احداث اولین فاضلاب روستایی در این شهرستان در حال انجام است.

وی از اخذ بودجه برای ساخت سالن اجتماعات و نمازخانه دانشگاه پیام‌نور دلیجان خبر داد و گفت: براساس طرح‌ها و برنامه‌های موجود بناست یک پست 63 مگاواتی در شهرستان دهک راه‌اندازی شود. ضمن اینکه کلنگ یک پست 300 مگاواتی در شهرستان‌های دلیجان و محلات به زودی به زمین زده می‌شود.

سلیمی از آغاز به کار سالن ورزشی آموزش و پرورش محلات خبر داد و خاطرنشان کرد: با پیگیری صورت گرفته در کنار این طرح کمک‌های ویژه‌ای به مجتمع فرهنگسرای محلات صورت گرفته است.

به گفته وی، کار آبرسانی و جاده‌سازی روستایی به شدت در روستاهای این شهرستان در حال پیگیری است.

چاره‌اندیشی کنیم

سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات درخصوص نظر ریاست جمهوری مبنی‌بر خروج جمعیت از تهران اظهار داشت: تهران از نظر جمعیت در حال‌حاضر در مرحله انفجار است و باید برای آن یک اندیشه‌ای صورت گیرد چراکه این حجم جمعیت را نمی‌توان به حال خود رها کرد.

وی با اشاره به اینکه حدود دو هفتم جمعیت کل کشور در شهر تهران زندگی می‌کنند تصریح کرد: این تعداد جمعیت در کنار بحث آلودگی صوتی - زیست‌محیطی معضلات بسیاری به همراه آورده است.

سلیمی افزود: یکی از راهکارهای این مشکل انتقال دفاتر کارخانه‌ها به شهرستان‌هایی است که در آن مستقر هستند، همچنین می‌توان به گونه‌ای شرایط را فراهم کرد که نیروهای مولد به سمت مهاجرت به شهرستان‌ها تشویق شوند.

نماینده مردم دلیجان و محلات خاطرنشان کرد: با وجود آلودگی و مشکلات شهر تهران، طول عمر مردم آن کاهش می‌یابد پس باید برای آن دنبال چاره بود.

به گفته وی، با مسئله مانند جمعیت بالای تهران و پیدایش راه‌حلی برای آن نباید به صورت سیاسی برخورد کرد بلکه این معضل نیازمند تدبیر و راه‌حل است و باید در این زمینه از کارشناسان کمک گرفت.

سلیمی اظهار داشت: در صورت بروز هر اتفاقی در تهران با این حجم جمعیت یک فاجعه انسانی در دنیا رخ می‌دهد، پس باید شرایط را به گونه‌ای تسهیل کرد که مردم به سمت خروج از تهران ترغیب شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet