هدر موبایل
1389/02/18 10:36:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون انرژی خبر داد:

اختصاص ‌یک درصد درآمد حاصل از تولیدات نفتی به مناطق محروم

**دهدشتی نماینده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی در­خصوص مشکلات این شهرستان و بحث آبرسانی شهرستان آبادان و خرمشهر اشاره کرد و گفت: طرح آبرسانی غدیر که ۲ سال قبل شروع شده و چند ماه به تأخیر افتاده بود اخیراً سرعت گرفته است.

وی افزود: فاز اول این طرح بنا بود حدود یک‌سال قبل به پایان برسد اما هم‌اکنون تنها 62درصد کار انجام شده که متولیان آن قول داده‌اند که به‌طور موقت این پروژه را به اتمام برسانند و به تدریج کار آن را تکمیل کنند.

دهدشتی خاطرنشان کرد: بحث اصلاح شبکه آب‌ و فاضلاب شهری این شهرستان‌ که به دلیل کمبود اعتبار روند کندی داشت، در دست پیگیری است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: پالایشگاه دوم خوزستان که طرح مطالعاتی آن به پایان رسیده بود و 75درصد سرمایه‌گذاری آن توسط بخش خصوصی صورت گرفته از جمله پروژه‌های در دست اجراست که در حال انجام است.

وی به انجام پروژه‌های عمرانی و زیربنایی و فرودگاه‌هایی در منطقه آزاد اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها سرعت خوبی دارند اما هنوز نتوانسته انتظارات مردم را برآورده کند. به گفته دهدشتی فاز اول پروژه تصفیه‌‌خانه طرح جامع آبادان 2 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی به توسعه و رشد خوب دانشگاه بین‌المللی خلیج فارس و دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: برای 11 رشته در مقطع فوق‌لیسانس در این دانشگاه مجوز صادر شده و در 8 رشته آن دانشجو جذب شده است. دهدشتی از جاده آبادان- ماهشهر به عنوان یکی از پروژه‌های این شهرستان یاد کرد و افزود: این جاده‌ ترانزیتی که به جاده مرگ معروف است طبق برنامه باید 6ماه قبل به اتمام می‌رسید اما در حال حاضر حدود 52 درصد پیشرفت داشته است که قطعاً کمتر از این خواهد بود. عضو کمیسیون انرژی مجلس درخصوص اظهارنظر رئیس‌جمهور مبنی بر خروج جمعیت از تهران اظهار داشت: این طرحی است که از سال‌ها قبل مطرح بوده بدین معنا که از روند افزایش جمعیت تهران کاسته و تمهیداتی فراهم شود تا در صورت بحران بتوان از هر گونه ضرر جدی جلوگیری کرد.

وی افزود: به نظر می‌رسد بحث خروج وزارتخانه‌ها از پایتخت عملی‌ترین راه‌حل ممکن باشد و اگر بناست جمعیت از تهران خارج شود قبل از هرچیز باید زمینه و مقدمات آن فراهم شود و به طور شتابزده نمی‌توان آن را عملیاتی کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس درخصوص طرح‌های در دست بررسی کمیسیون انرژی در هفته گذشته اظهار داشت: طرح اختصاص‌یک درصد از درآمد تولیدات نفت خام و گاز و میعانات و معادن به مناطق نفت‌خیز و محروم بود که قبلاً این رقم 2 در هزار بوده و به2 درصد رسیده.

وی افزود: در حال حاضر نمایندگان طرحی پیشنهاد دادند که یک از کل تولیدات نفتی به مناطق محروم تخصیص یابد که این رقم معادل همان 2 درصد است. به گفته وی این طرح در کمیسیون بررسی و رأی آورده و اگر در صحن علنی مجلس رأ‌ی‌ آورد کمک بسزایی به مردم مناطق محروم خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet