حلول ماه ربیع الاول
1389/02/18 10:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سیدرضا اکرمی:

در منطق اسلام و قانون مشکلی‌نداریم، اما متاسفانه در عمل مشکل‌داریم

**عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: باید در حفظ سرمایه‌های نظام کوشش کرده و آ‌فات آن‌ها را شناسایی و با آنها برخورد کنیم.

حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: هر ملت، نظام و کشوری برای خود سرمایه‌هایی دارد که سرمایه‌ها را اولا باید بشناسد، ثانیا باید حفظ کرده و ثالثا در تکثیر و ازدیاد آ‌نها هم باید کار کند.

وی ادامه داد: از جمله سرمایه‌های هر کشوری، انسان‌های فرهیخته، امتحان داده شده، اندیشمند و دانشمند فداکار و امثال اینهاست. ما در نظام جمهوری اسلامی به این موضوع باید بسیار اهتمام داده و بهاء دهیم.

به گفته این نماینده تهران، کسانی که به هر حال قبل از انقلاب ایثار و فداکاری کردند و در حین انقلاب کارآمد بوده و خدمت کرده‌اند و در 8 سال دفاع مقدس حضور داشته و سنگ تمام گذاشتند و در مواردی واقعا کارآمدی و هنرمند بوده، آنها نشان دادند افرادی بوده که نسبت به کشور و ولایت فقیه، قانون اساسی و امثال اینها وفادار هستند. قطعا این سرمایه‌ها را باید شناسایی، معرفی و حفظ کرد و در این که اینها توسعه پیدا کنند و زیاد شوند واقعا باید نسبت به آنها کار کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: ما یک قاعده‌ای داریم که هر چیزی آفت و آسیبی دارد و باید آفت‌ها را شناخت و باید دید آفت‌های سرمایه‌های یک کشور و نظام و انقلاب کدامند.

وی افزود: یک راه این است که ذهن افراد را نسبت به افراد فداکار و وفادار که به دلایلی خطاهایی کرده و اشتباهاتی انجام می‌دهند، مخدوش و مشوش نکنیم. قطعا باید این آفت را شناسایی و با آنها برخورد کرد. اگر سرمایه‌های نظام و حتی سرمایه‌های یک خانواده به خاطر یک خطا و اشتباه از بین بروند و یا بی‌اثر باشند با فاجعه‌های بسیاری مواجه خواهیم شد، خصوصا در هنگام رویدادهای سنگین و دشوار و مشکل.

اکرمی گفت: در حال حاضر در کشور شاهد این قصه هستیم. از ابتدای انقلاب مشاهده می‌کردیم که دشمن بر روی برخی شخصیت‌ها و سرمایه‌های کشور کار کرد و آن همه‌ ترور و انفجار را به وجود آورد و این مساله را در طول این 31 سال همه دیده‌ایم، ولی چون تجربه کرده‌ایم نباید دیگر این مسائل در کشور ما تکرار شود.

وی ادامه داد: ‌راه برخورد این است که باید بر روی مباحث ارزشی و اخلاقی کار کنیم. مسائل کشورها بسیار در حال سیاسی شدن است و باید بعد اخلاق را تقویت کرد، و از ارزش‌ها و ارزش‌مداران تجلیل کرد. در عین حال اگر خطا یا اشتباهی دارند نیز باید به آنها تذکر داد که دیگر این مسائل تکرار نشود و یا توسعه پیدا نکند. متاسفانه چنین موضوعی را در کشور داریم.

عضو جامعه روحانیت مبارز، سرمایه اصلی نظام را مردم، ولایت فقیه، امنیت و اعتماد عمومی دانست و افزود: اگر یک خانواده را در نظر بگیرید سرمایه‌های ‌آن خانواده اعضا و امکانات و اعتبار اعضا و امنیت و .... است. نمی‌توان اینها را از هم جدا کرد. در یک جامعه هم همین‌گونه است.

وی بر لزوم تبادل نظر در خصوص حفظ سرمایه‌های نظام بین احزاب، نخبگان و بزرگان کشور تاکید کرد و گفت: در منطق اسلام و قانون مشکلی نداریم، اما متاسفانه در عمل مشکل داریم. در واقع با هم که باشیم به گفت‌وگو و خوش و بش می‌پردازیم و وقتی از هم جدا می‌شویم علیه یکدیگر حرف می‌زنیم. در حالی که باید این قسمت را درست کرد و هر حرفی نسبت به یکدیگر داریم را رودررو عنوان کنیم. باید کار اخلاقی در این زمینه انجام شود.

اکرمی در عین حال گفت: هر کسی مختصر فکری داشته باشد، می‌فهمد که یک ساختمان ستون، در و پیکر و امکانات و خدمات دارد. معلوم است که هیچ ساختمانی بدون ستون نیست. اگر بخواهیم چادری هم در جایی بزنیم یک پایه و چیزی دارد که چادر را نگه می‌دارد.

وی تصریح کرد: هر کسی می‌فهمد درون یک نظام هم سرمایه‌های وجود دارد. قانون اساسی، ولایت فقیه، مردم و مسوولانی که مسوولیت می‌پذیرند و کار می‌کنند همه سرمایه‌های ما هستند. حتی اعتبار بین‌المللی یک سرمایه است، عقیده و دینی که وجود دارد، یک سرمایه است، لذا باید آنها را حفظ و با آفات آنها برخورد کنیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet