خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/18 10:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی تاکیدکرد

استفاده از ظرفیت‌های مرز خسروی جهت اعزام زائران عتبات

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت های موجود در مرز خسروی جهت اعزام زائرین به عتبات عالیات تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، علاء الدین بروجردی در پایان سفر اعضاء کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران در خصوص نتایج این سفر گفت: کمیسیون در چارچوب وظیفه نظارتی خود از استان‌ها بویژه استان‌های مرزی بازدیدهایی انجام می دهد که امسال بنابر پیشنهاد نمایندگان اولین سفر به استان کرمانشاه انجام شد.

وی گفت: در جریان این سفر در جلسه شورای تامین استان بر مسائل مهم استان خصوصا مسائلی که جزء شرح وظایف کمیسیون است، مروری شد.

بروجردی با اشاره به بازدید اعضا این کمیسیون از مرز خسروی و پرویز خان، عنوان کرد: به نظر می رسد برای رفع مشکلات موجود و حل مسائل مردم در مبادی ورودی، اعطای اختیارات بیشتر به استانداری کرمانشاه یک ضرورت است.

بروجردی با اشاره به پایین بودن پوشش تلویزیونی در برخی نقاط مرزی استان کرمانشاه، گفت: با توجه به اهمیت این موضوع، ارتقا پوشش تلویزیونی در این نقاط را دنبال می کنیم.

وی با اشاره به موضوع انتقال پادگان ها، افزود: طی چند سال گذشته این موضوع که به بهبود وضعیت عمرانی شهرها کمک می کند، به صورت ویژه از سوی مجلس وکمیسیون امنیت ملی پیگیری شده و درخصوص انتقال پادگان های شهر کرمانشاه هم پیگیری خواهیم کرد.

بروجردی برقراری خط هوایی کرمانشاه - سلیمانیه، تسریع در اجرا راه آهن غرب و رسمی شدن مرزهای پرویز خان و شوشمی که در جلسات شورای تامین قصرشیرین و پاوه مورد تاکید قرار گرفته را از دیگر مسائل مطرح شده عنوان کرد.

وی با اشاره به ظرفیت های موجود در مرز خسروی جهت اعزام زوار عتبات عالیات، گفت: با توجه به نزدیکی این مسیر و شرایط مناسب موجود، پیشنهاد ما این است از این ظرفیت برای تردد زائرین عتبات عالیات بیشتر استفاده شود.

بروجردی عنوان کرد: با توجه به گستره مسائل مطرح شده در سه جلسه شورای تامین که در استان برگزار شد(کرمانشاه، قصرشیرین و پاوه) و همچنین مباحث جداگانه ای که با استاندار داشتیم، قرار شد جلسه ای با دعوت از مسئولین ذیربط در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برگزار و این مسائل مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: همچنین هفته آینده شورای توسعه غرب کشور به ریاست وزیر کشور تشکیل جلسه می دهد که برخی از این مسائل در آنجا مطرح می شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درپاسخ به سئوالی در خصوص وضعیت امنیت مرزهای استان کرمانشاه، با مناسب دانست امنیت موجود در مرزهای این استان، اظهار داشت: در حال حاضر امنیت مناسبی در همه مرزهای کشور داریم، حتی در استان پر مشکلی مانند سیستان و بلوچستان وضعیت امنیتی مطلوب و رو به بهبود است.

وی افزود: باید به این نکته توجه داشت که در همسایگی ما چه در عراق و چه در افغانستان و حتی به شکل دیگری در پاکستان، شاهد حضور گسترده نیروهای بیگانه هستیم که ایجاد نا امنی در کشور ما را دنبال می کنند، با همه این واقعیت ها، وضعیت امنیتی خوب و رو به بهبود است.

بروجردی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص رسمی شدن مرز پرویزخان در قصرشیرین، گفت: به‌عنوان کمیسیون تخصصی مجلس نظرمان در این خصوص مثبت است و معتقدیم مجموع شرایط برای رسمی شدن مرز پرویز خان مهیاست، ولی باید توافقی با دولت عراق صورت بگیرد که با پیگیری‌های که صورت خواهد گرفت امیدواریم این امر هرچه زودتر محقق شود.

وی در خصوص محدودیت های امنیتی برای چهار بانده کردن بخشی از بزرگراه کربلا، گفت: با فاصله گرفتن از دوران جنگ و تثبیت امنیت در این استان باید به سمت بسترسازی مناسب برویم و قرار شد با مسئولین ستاد کل نیروهای مسلح موضوع را پیگیری کنیم و امیدوارم به نتیجه لازم رسیده و این گره هم باز شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet