ایام محرم 1398
1389/02/18 10:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زهره الهیان خبر داد

گزارش وزیر کشور به مجلس در مورد وضعیت حجاب و عفاف

**عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرکشور درخصوص عدم نمود عفاف و حجاب در جامعه، گفت: قرار است وزیر کشور یک ماه دیگر گزارشی از اقدامات وزارتخانه خود در این راستا به کمیسیون فرهنگی ارائه دهد.

زهره الهیان نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون زنان مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به سؤال جمعی از نمایندگان مجلس در خصوص وضعیت فرهنگ حجاب و عفاف در کشور، اظهار داشت: این سؤال در کمیسیون فرهنگی مجلس و با حضور وزیر کشور مطرح و بررسی شد.

وی افزود: وزیر کشور با حضور در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس توضیحاتی را در خصوص سؤال مطرح شده دادند ولی طراحان سؤال از پاسخ‌های وزیر قانع نشدند.

به گفته این عضو فراکسیون زنان مجلس قرار شد وزیر کشور یک ماه دیگر گزارشی از اقدامات خود در راستای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در کشور ارائه دهد.

الهیان خاطرنشان کرد: بعد از ارائه گزارش مذکور در کمیسیون فرهنگی، اگر طراحان سؤال از پاسخ‌های وزیر قانع نشدند سؤال مذکور در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

گفتنی است اواخر سال گذشته 10 عضو فراکسیون زنان مجلس در قالب سؤالی از رئیس جمهور از عدم نمود گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه گلایه کرده بودند و تصمیم گرفتند این موضوع را به صورت سؤالی از وزیر کشور در کمیسیون فرهنگی بپرسند.

بر اساس این گزارش نمایندگان سؤال کننده در این سؤال آورده بودند که با توجه به مصوبه شورای‌عالی فرهنگی و ابلاغ آن به 25 دستگاه دولتی،‌ وزارت کشور در راستای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب چه اقداماتی را انجام داده است؟

همچنین در قسمت دیگری از سوال مذکور تأکید شده بود که چرا هیچ نظارتی در برگزاری نمایشگاه‌ها و تورهای مسافرتی و ... که عملاً از دختران و پسران جامعه به شکل نمایشی و ابزاری در جهت هر چه کمرنگ‌تر کردن فرهنگ عفاف و حجاب استفاده می‌شود، اعمال نمی‌شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet