ایام محرم 1398
1389/02/18 10:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم فریمان و سرخس:

90 درصد واحدهای صنعتی و معدنی استان در دست بخش خصوصی است

**کلنگ احداث کارخانه صنایع تولید مقوای چند لایه شومیز با حضور استاندار خراسان رضوی در شهرک صنعتی کاویان شهرستان فریمان به زمین زده شد.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت : شهرک‎های صنعتی فریمان 180 واحد فعال دارد که فقط 66 واحد آن قبل از دولت نهم و مابقی طی چند سال گذشته در این مجموعه راه اندازی شده است.

حسن حسینی افزود : هم اینک 36 کارخانه در حال احداث نیاز به 20 میلیارد ریال تسهیلات برای راه‎اندازی دارد.

وی از استاندار خراسان رضوی خواست تا زمینه پرداخت این میزان تسهیلات به این واحدها را برای راه اندازی هر چه سریعتر آنها فراهم کند.

حسینی گفت: خط ریلی فریمان نیز مدت چهار سال است که مطالعات آن انجام شده و نیاز به اعتبار ویژه برای اجرا دارد.

در ادامه استاندار خراسان رضوی گفت: صنعت و تولید دو مقوله اشتغال‌زا برای استان و کشور است و با توجه به این اهمیت آن ما امسال به این امر به صورت ویژه می پردازیم.

صلاحی افزود : باید دست همه صنعتگران بخش صنعت و معدن را به عنوان رزمندگان و مبارزان جبهه تولید بوسید که اینگونه در جذب نیروهای تحصیل کرده جامعه و کارگران اقدام می‎کنند.

وی گفت: هم اینک 90 درصد واحدهای صنعتی و معدنی استان در دست بخش خصوصی است واستانداری عزم جدی دارد که مشکلات کلیه واحدهای تولیدی و صنعتی را در سالی که مقام معظم رهبری با عنوان همت مضاعف و کار مضاعف به صورت منشوری برای پیشبرد اهداف و سیاست های ما طی امسال تدوین کرده‎اند ، برطرف سازد و اشتغال آفرینی را سرلوحه کار خود قرار دهد.

در ادامه مدیرعامل این واحد صنعتی ظرفیت تولید سالانه آن را 60 هزار تن در سال ذکر کرد و گفت: مواد اولیه این واحد از کاغذهای بازیافتی در خط تولید مقوا تامین خواهد شد.

جواد باقری افزود: این کارخانه با سرمایه گذاری 800 میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم برای490 نفر و 4500 اشتغال به صورت غیر مستقیم احداث می‌شود.

به گفته وی، هم اینک 400 هزار تن مقوای پشت طوسی مورد نیاز کشور از خارج تامین می‎شود و این کارخانه در صورت راه‌اندازی آمادگی دارد در فاز دوم و طرح توسعه و جذب کاغذهای باطله چرخه بازیافت ظرفیت خود را به دو برابر افزایش دهد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet