خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/18 11:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محبی‌نیا:

یک نظام سیاسی بدون نخبگان، منظومه بی سر است

**جهانبخش محبی‌نیا یادآور شد: سرمایه‌های واقعی نظام در حوزه‌ی فنی و نرم افزاری، اعتماد عمومی، آزادی، دیانت، ولایت، توجه به شهدا و در حوزه‌ی نیروی انسانی، نخبگان هستند.

این عضو هیات رئیسه مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که سرمایه‌های نظام و انقلاب را می‌توان در حیطه نخبگان، ارزش‌ها، ایده‌ها و افکار و فرهنگی که انقلاب خلق کرده مورد بازشناسی قرارداد.

وی افزود: اگر سرمایه‌های واقعی نظام را از حیطه نخبگان و نیروی انسانی مورد بازشناسی قرار دهیم می‌توان گفت که هر جنبش، جریان انقلاب، نهضت یا نظام سیاسی بدون نخبگان منظومه بی سر است.

به گفته‌ی وی، ممکن است منظومه بی سر کارهای اعجازآمیزی انجام دهد اما این کارهای اعجازآمیز بسیار کوتاه است و در آن پایداری، دوام و استمرار وجود ندارد.

محبی‌نیا با بیان این‌که سرمایه‌های انقلاب در واقع نشان از اصالت انقلاب، زنده بودن و پایداری انقلاب دارد، اظهار داشت: وقتی منظومه‌ای سر داشته باشد معلوم است که پیشینه و پسینه در ارتباط با هم به سوی اهداف پیش می‌روند، اما اگر سرمایه‌های نخبگان، خالقین، پایه‌ها و ستون‌های انقلاب را به هر دلیل بلرزانیم و با بی‌اعتنایی و کم لطفی با آنها برخورد کنیم در واقع امت را به فرد تبدیل کرده‌ایم. در حالی که ماهیت انبیاء، ائمه و اولیا این است که فرد به امت تبدیل شود.

به گفته‌ی وی، اگر از حوزه نخبگان به مساله نگاه کنیم سرمایه‌ نظام آن کسی نیست که حتما یک مسئولیت رسمی داشته باشد چرا که در دانشگاه، حوزه، بازار و جامعه افرادی را داریم که مراقبین و محافظین و یاران انقلاب بوده‌اند.

نماینده‌ی مردم میاندوآب تصریح کرد: ‌در حوزه‌ معنا و نرم‌افزاری قضیه اعتماد عمومی، آزادی، دیانت، ولایت، توجه به شهدا مولفه‌های پایدار کننده‌ی انقلاب و نظام هستند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet