خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/18 11:34:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

نمودهای حجاب و عفاف در کشور کمرنگ شده‌است

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی،گفت: کمیسیون فرهنگی با اعطای فرصت یک ماهه به وزارت کشور خواستار جبران خلاء فرهنگی موجود در کشور در خصوص مسئله حجاب و عفاف شد.

سیدعلی حسینی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به حضور وزیر کشور و معاونین در کمیسیون فرهنگی گفت: وزیر کشور جهت پاسخگویی به سوالات برخی نمایندگان مبنی بر پیگیری موضوع حجاب و عفاف به کمیسیون دعوت شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه نمایندگان سوال کننده به ویژه بانوان و روحانیون از پاسخ های وزیر کشور قانع نشدند، تصریح کرد: در بازه زمانی یک ماهه به وزارت کشور فرصت داده شد تا ابلاغ نامه ها و بخش نامه های ارسال شده به دبیرخانه شورای عفاف و حجاب را بررسی کرده و سپس در جلسه این شورا حاضر شود.

وی با اذعان بر اینکه با توجه به کمرنگ شدن نمودهای حجاب و عفاف در کشور، وزارت کشور به عنوان هماهنگ کننده دستگاههای ذیربط موظف به پاسخگویی خواهد بود خاطرنشان کرد:در حال حاضر روند افزایش بی حجابی و بدحجابی کشور روند تصاعدی را طی می کند اما وزارت کشور اقدامات مفیدی را در این خصوص انجام نداده است.

حسینی ادامه داد: با توجه به خلایی که در کار وزارت کشور ایجاد هماهنگی و بسیج دستگاههای ذیربط برای پیگیری مسائل مربوط به حجاب و عفاف وجود دارد، وزارت کشور موظف است طی یک ماهه گزارش خود را پیرامون این مسئله به مجلس ارائه دهد در غیر این صورت این سهل انگاری وزارت کشور در بررسی علل شیوع بدحجابی ارجاع داده خواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet