هدر اصلی
1389/02/18 14:37:00
سرویس کمیسیون ها
کمیسیون امنیت ملی بررسی می‌کند

عملیات نظارت مجلس بر دستگاه‌های اجرایی

**کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این هفته عملیات مرتبط با نظارت مجلس شورای اسلامی بر دستگاههای اجرائی کشور را بررسی می‌کند.

به گزارش خانه ملت، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جلسه روز یکشنبه خود ایرادات شورای نگهبان به دو طرح "اصلاح ماده واحده قانون برقراری حقوق وظیفه یا مستمری بازماندگان آن دسته از مهاجران و کسانی که به مناطق جنگی مراجعت نموده و به علت برخورد با مواد منفجره معلول و یا فوت می‌شوند مصوب 1372" و بررسی طرح افشاء حقوق بشر توسط آمریکا در جهان امروز را به منظور تامین نظر این شورا مورد رسیدگی قرار خواهد داد.

این کمیسیون در جلسه روز سه‌شنبه ضمن جمع‌بندی طرحها و لوایح مطروحه در کارگروههای کمیسیون به بررسی عملیات مرتبط با نظارت مجلس شورای اسلامی بر دستگاههای اجرائی کشور می‌پردازد.

در همین روز مشاور رئیس‌جمهور و رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر و معاونین وی با حضور در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون گزارشی از وضعیت بین‌المللی - منطقه‌ای و ملی موادمخدر و مبارزه با آن به استماع اعضا می‌رسانند.

کارگروه روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز در روز یکشنبه تشکیل جلسه داده و به بررسی طرح یک فوریتی الزام دولت به پیگیری و استیفاء حقوق دیپلماتها و اتباع ایرانی آسیب دیده از اقدامات اشغالگران آمریکایی خواهد پرداخت.

کارگروه دفاعی کمیسیون نیز در همین روز به بررسی آخرین اخبار و تحوّلات مربوط به حوزه دفاعی می‌پردازد.

کارگروه امنیت در جلسه روز سه‌شنبه خود مسائل امنیتی استان سیستان و بلوچستان با حضور مقامات ذی‌ربط بررسی می‌کند و اعضای کارگروه حقوق بشر در همین روز با حضور مسؤولین محترم ذی‌ربط در مورد آخرین اخبار مرتبط با حقوق بشر به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet