شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/02/18 16:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

تاریخ نشان می‌دهد آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:سابقه تاریخی آمریکایی ها نشان داده که آنها قابل اعتماد نیستند و هیچ تضمینی وجود ندارد که در بحث مبادله سوخت به چیزی که می گویند عمل کنند لذا تنها راهکار آمریکا پذیرش فرمول ارائه شده ازسوی ایران و اعتماد سازی است.

غلامرضا کرمی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا درخصوص مواضع جمهوری اسلامی ایران در زمینه تبادل سوخت هسته ای،اظهارداشت:مواضع ما در زمینه تبادل سوخت هسته ای کاملا روشن است و درحال حاضر بهانه گیری کشورهای غربی مانع از اجرای عملی تبادل سوخت هسته ای است.

این نماینده مجلس با بیان این که روحیه استکباری سران کشورهای غربی با محوریت امریکا مانع از انجام تبادل عادلانه سوخت هسته ای است،تصریح کرد: تاریخ اثبات کرده که کشورهای غربی به ویژه امریکا به تعهدات خود عمل نکرده اند و علاوه بر آن نتوانسته اند اعتماد جمهوری اسلامی ایران را به سمت خود جلب کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ایران در راستای تامین سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران به اورانیوم غنی شده کافی نیاز دارد، گفت:رآکتور تحقیقاتی تهران کاربرد پزشکی دارد و با توجه به این که در سراسر کشور 800 هزار بیمار سرطانی وجود دارد تجهیز این مرکز به درمان این بیماران کمک قابل توجهی می کند.

کرمی با بیان این که به هیچ عنوان نمی توان به وعده های غربی ها اعتماد کرد، اظهار داشت:هیچ تضمینی وجود ندارد که ایران سوخت 5/3 درصدی خود را تحویل دهد و در ازای آن سوخت 20 درصد دریافت کند .بنابراین تنها راهکار این است که طرف های مذاکره با پذیرفتن شروط ایران در زمینه تبادل سوخت هسته ای اعتماد سازی کنند.

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،ادامه داد: متاسفانه آمریکا درحالی اتهام حرکت به سمت تولید سلاح هسته ای را متوجه ایران می کنند که رهبر معظم انقلاب استفاده از سلاح هسته ای را حرام اعلام کرده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی صلح آمیز بوده و نتیجه بازرسی های مکرر بازرسان سازمان انرژی اتمی نیز این موضوع را تاکید می کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet