ایام محرم 1398
1389/02/18 16:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ناصری خبرداد

بررسی طرح اصلاح قانون تجمیع انتخابات در هفته جاری

**سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت:طرح اصلاح قانون تجمیع انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی با دوره یازدهم ریاست جمهوری در دستور کاری این هفته مجلس قرار دارد.

عبدالحسین ناصری در گفتگو با ایرنا با تاکید براینکه ، این طرح در ردیف 35 دستور هفتگی مجلس قرار دارد،افزود: با توجه به محدودیت زمانی جلسه علنی و تعداد زیاد طرح ها و لوایح این هفته مجلس،بعید به نظر می رسد که طرح اصلاح قانون تجمیع انتخابات دوره پنجم شوراها با دوره یازدهم ریاست جمهوری به صورت عادی رسیدگی شود.

ناصری از راهکارهای موجود را درخواست عده ای از نمایندگان برای بررسی خارج از نوبت این طرح در جلسات هفته جاری مجلس بیان کرد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس،یادآور شد: از آنجا که هرگونه تغییر در قانون انتخابات باید حداقل 6 ماه قبل از برگزاری انتخابات تصویب و در شورای نگهبان تایید شود، این طرح نیز باید تا پایان خرداد ماه امسال در مجلس تصویب نهایی شود.

مجمع تشخیص مصلحت نظام،اردیبهشت 1387 برای رفع اختلاف مجلس و شورای نگهبان درخصوص برگزاری همزمان انتخابات مجلس و ریاست جمهوری مصوبه ای را با عنوان قانون تجمیع انتخابات دوره پنجم شوراها با دوره یازدهم ریاست جمهوری تصویب کرد.

شورای عالی استان ها نیز در این راستا طرحی با عنوان اصلاح قانون تجمیع انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی با دوره یازدهم ریاست جمهوری،28 آبان سال گذشته در بیست و پنجمین اجلاسیه عمومی شورای عالی استانها با اکثریت آرا تصویب و به مجلس تقدیم کرد.

این طرح ابتدا در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بررسی و تصویب شد و هم اکنون برای رسیدگی در دستور این هفته مجلس قرار گرفته است.

براساس ماده واحده این طرح با افزایش طول دوره سوم شوراهای اسلامی تا برگزاری انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری انتخابات دوره چهارم شوراهای اسلامی و دوره یازدهم ریاست جمهوری در یک روز برگزار خواهد شد.

برطبق این طرح مدت زمان سومین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ، 26 ماه (از اردیبهشت سال 1390 تا مرداد 1392 ) تمدید می شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet