هدر اصلی
1389/02/18 16:51:00
سرویس سیاسی
رئیس مجلس در دیدار دبیران کل اتحادیه های آشوریان:

استراتژی ایران همزیستی مسالمت‌آمیز با اقلیت‌های دینی است

**رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استراتژی جمهوری اسلامی ایران همزیستی مسالمت آمیز توام با مودت و مهربانی با اقلیت‌های دینی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در دیدار با "یوناتن بت" نماینده آشوریان و کلدانیان ایران در مجلس و دبیران کل اتحادیه‌های آشوریان در قاره‌های آسیا، اروپا و آمریکا، که بعد از ظهر امروز شنبه در دفتر ریاست مجلس برگزار شد، با تاکید بر مراودات خوب آشوریان در ایران با دیگر گروه‌ها، گفت: همیشه تلاش‌ها بر این بوده که آشوریان زندگی موجهی در جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.

لاریجانی با اشاره به وضعیت آشوریان در عراق اظهار داشت: در زمان صدام حسین به دلیل شرایط خاصی که بر عراق حکمفرما بود، به آشوریان این کشور ظلم شد.

وی افزود: بعد از صدام نیز آمریکایی‌ها به درستی عمل نکردند و در این زمان هم به آشوریان و دیگر مردم ساکن در عراق ظلم شد و بعد از 5 سال که از حضور آمریکایی‌ها در این کشور می‌گذرد هنوز شاهد آشفتگی‌هایی در این منطقه هستیم.

رییس قوه مقننه تصریح کرد: آمریکایی‌ها به جای اینکه به تقویت دموکراسی در عراق همت بگمارند، به رفتارهای خشن مبادرت کردند که حرکت‌های تروریستی و انفجارهایی که در این کشور صورت می‌گیرد نمونه‌ای از این رفتارهاست.

این گزارش می‌افزاید: "یوناتن بت کلیا" نماینده آشوریان و کلدانیان ایران در مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار ضمن تشکر از رئیس مجلس به خاطر فرصتی که در اختیار دبیران کل اتحادیه‌های آشوری در قاره‌های آسیا، اروپا و آمریکا قرار داده اظهار داشت: آغوش جمهوری اسلامی ایران هر زمان که جامعه آشوری نیاز به کمک داشته است به رویشان باز بوده و هست.

وی با اشاره به مشکلاتی که آشوریان ساکن در عراق با آنها مواجهند، اظهار داشت: بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی در مواجهه با مشکلات آشوریان این کشور صرفا به ابراز دلسوزی بسنده می‌کنند اما به حق باید گفت که تنها کشوری که همواره یار و مددکار آشوریان در حل مشکلات آنها بوده ایران است.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما به این امر باور داریم که ایران الگوی آزادی برای ملت‌ها بوده و نمونه آن هم شرایطی است که جمهوری اسلامی برای آشوریان برای زندگی در ایران فراهم کرده است.

وی یادآور شد: کلیسا در ایران همواره به عنوان یک مکان مقدس جایگاه و شان خود را حفظ کرده است و در طول تاریخ ما در ایران هیچگاه شاهد بی‌احترامی به این مکان نبوده‌ایم.

بت کلیا خاطرنشان ساخت: وضعیت آشوریان در عراق در مقایسه با ایران نشان می‌دهد که چقدر آشوریان در منطقه در تنگنا و مضیقه هستند.

بنابراین گزارش، دبیران کل اتحادیه‌های آشوریان در قاره‌های آسیا، اروپا و آمریکا نیز در این دیدار به بیان مشکلات و مسایل جامعه آشوریان در مناطق مختلف پرداختند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet