هدر موبایل
1389/02/18 17:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده‌ کاشان:

سایپا کاشان 3هزار شغل مستقیم ایجاد خواهدکرد

**نماینده کاشان گفت: در سایت سایپا کاشان خودروی سایپا ۱۱۱ با طراحی جدید و مینیاتور با نام جدید تولید می‌شود علاوه بر آن تولید خودروهای دیزلی‌سوز نیز از سوی متخصصان سایپا در دست مطالعه است.

اصغر گرانمایه‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: کارخانه بزرگ خودروسازی سایپا کاشان در مساحتی به وسعت سه میلیون و 180 هزار متر مربع در زیربنای 220 هزار متر مربع و با مدرن‌ترین دستگاه‌ها و ماشین‌آلات خودروسازی، 19 اردیبهشت ماه (فردا) با حضور مسوولان عالی کشور و استان رسما افتتاح می‌شود.

نماینده‌ی مردم کاشان در خانه‌ی ملت، گفت: این کارخانه در مدت تولید آزمایشی خود طی چهارماه گذشته بیش از 9 هزار دستگاه انواع خودرو تولید کرده است. در سایت کاشان خودروی پراید 111 با طراحی جدید و مینیاتور با نام جدید تولید می‌شود. در فاز اول این کارخانه بیش از چهار هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است که برای فازهای دوم و سوم نیز با حدود 2500 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش‌های تولید قطعات بدنه (پرس‌شاپ) و کارخانجات قطعه‌سازی نیز به فاز اول افزوده می‌شود.

گرانمایه‌پور تصریح کرد: فاز اول این کارخانه حدود سه هزار نفر اشتغال مستقیم به وجود خواهد آورد که این تعداد با نهایی شدن فازهای سه گانه به بیش از 15 هزار نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم افزایش خواهد یافت. در کنار این کارخانه ایستگاه اختصاصی قطار برای واردات قطعات مورد نیاز و صادرات محصول نهایی به بندرعباس پیش‌بینی شده است. افزون بر آن مرکز جمع‌آوری، برچسب‌گذاری و توزیع قطعات یدکی به سراسر کشور نیز در کنار این سایت راه‌اندازی می‌شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس، با اشاره به آثار اقتصادی، فرهنگی، علمی و اجتماعی سایت سایپای کاشان، گفت: با راه‌اندازی کامل فازهای سه‌گانه‌ی این مجموعه خودروسازی بخش‌های اجتماعی، اقتصادی و حتی فرهنگی منطقه‌ی کاشان و بیدگل متحول خواهد شد. افزون بر آن موجب ارتقاء سطح علمی دانشگاه‌های منطقه به ویژه در رشته‌های فنی خواهد شد. این صنعت موجب جذب جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی شده است.

گرانمایه‌پور با اشاره به رایزنی‌های انجام شده با وزارت مسکن و شهرسازی جهت توسعه‌ی سایت کاشان، گفت: در پی صحبت‌های انجام شده این امکان وجود دارد که زمین سایت سایپا کاشان با دو میلیون متر مربع افزایش به پنج میلیون و 180 هزار متر مربع برسد. با استقبال خوبی که از این مجموعه خودروسازی شده، برنامه‌ریزان این شرکت برای تولید خودروهای سبز و دیزلی‌سوز نیز در حال بررسی و پژوهش هستند.

وی با بیان این‌که سایت سایپا کاشان موجب تحول در کیفیت سایر محصولات این مجموعه‌ی خودروسازی خواهد شد، گفت: موقعیت استراتژیک شهرستان کاشان از حیث دسترسی به کریدور شمال جنوب و ارتباط با استان‌های شرقی و غربی کشور، دسترسی به اتوبان‌ها و راه‌آهن و بازارهای هدف خارجی پیش‌روی این مجموعه، منجر به افزایش کیفیت مجموعه تولیدات سایپا خواهد شد. افزون بر آن تولید در کاشان موجب کاهش هزینه‌های حمل و نقل خواهد شد.

نماینده‌ی مردم کاشان در خانه‌ی ملت، با بیان این‌که خودروهای تولید شده سایت سایپا کاشان در انبارهای شرکت مادر قرار دارد، گفت: زمان ورود 9 هزار دستگاه تولید شده سایت سایپا کاشان بر اساس برنامه‌ریزی‌های دفتر فروش سازمان تهران انجام می‌شود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، تاکید کرد: تدین و فرهنگ مذهبی منطقه کاشان و بیدگل موجب برجسته بودن وجدان کاری کارگران این منطقه از کشور شده که در نتیجه کارفرما می‌تواند با اطمینان خاطر از کیفیت خودروهای این سایت به مصرف‌کنندگان اطمینان دهد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet