خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/02/18 17:32:00
سرویس بین الملل
"فاطمه آلیا" پیشنهاد داد:

برگزاری جلسات روسای گروه‌های دوستی پارلمانی به ریاست لاریجانی

**"فاطمه آلیا" پیشنهاد داد به منظور فعال شدن گروه‌های دوستی پارلمانی جلسات مشترک منظمی بین روسای این گروه‌ها به ریاست رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

رئیس گروه‌های دوستی پارلمانی ایران با چهار کشور توگو، مالی، استرالیا و سنگال در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص راهکارهای فعال شدن گروه‌های دوستی پارلمانی، گفت: لازم است اداره کل بین الملل مجلس با بررسی فرایند فعالیت گروه‌های دوستی پارلمانی ایران، سازوکارهایی برای فعال شدن این گروه‌ها ایجاد کند.

وی این موضوع را تنها در برپایی جلسات مشترک بین روسای گروه‌های دوستی پارلمانی می‌داند: با برگزاری جلسات منظم بین روسای گروه‌های دوستی به ریاست لاریجانی و ایجاد دبیرخانه‌ای برای گروه‌ها، روابط دیپلماتیک بین ایران و کشورهای دیگر تقویت می‌شود.

آلیا با بیان اینکه در این مقطع زمانی نیاز به فعال‌تر شدن گروه‌های دوستی پارلمانی ایران احساس می‌شود، گفت: ایران در بین کشورهای دیگر دارای جایگاه بالایی است و حرف‌های جدیدی برای دنیا دارد و دولت مردان و گروه‌های پارلمانی انها مشتاق ایجاد ارتباط قوی و محکم با کشورمان هستند.

وی تصریح کرد: برای تقویت این موضوع نیاز داریم اداره کل بین المللی تشکیل جلسات روسای گروه‌های دوستی را در اولویت قرار دهد تا فصل جدیدی از برنامه‌های بین المللی را رقم بزنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet