هدر اصلی
1389/02/18 18:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فاطمه آلیا:

بیانیه پنج عضو شورای امنیت شتابزده بود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که بیانیه پنج کشور عضو شورای امنیت هیچ گونه وجاهت قانونی ندارد، گفت : این بیانیه تنها یک عکس العمل شتاب زده در قبال شجاعت ، شفافیت ، صداقت و صراحت احمدی نژاد و ملت بزرگ ایران بود.

فاطمه آلیا در گفت وگو با ایرنا در خصوص بیانیه 5 عضو دائم شورای امنیت و تاکید این کشورها بر اجرا کردن قطعنامه های شورای امنیت توسط ایران، اظهار داشت: بازتاب حضور و سخنرانی احمدی نژاد در نیویورک بسیار چشمگیر بود و توانست نظر حاضرین در جلسه را به خود جلب کند و تاثیرگذار باشد زیرا پیام ملت ایران مبنی بر بازنگری در معاهده NPT به گونه ای که نتیجه آن خلع سلاح جهانی و حذف دولت های تولید و توزیع کننده سلاح اتمی باشد توسط احمدی نژاد در سازمان ملل قرائت شد.

وی با بیان اینکه پیام جهانی ملت ایران پنج عضو دائم شورای امنیت را به موضع گیری های شتاب زده و غیر منطقی کشاند تصریح کرد : ایران بر طبق گزارش های متعدد بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی و بر طبق اسناد و مدارک گوناگون تاکنون انحرافی از چارچوب معاهده NPT نداشته است.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی صدها کلاهک هسته ای در اختیار دارد، اظهارداشت: رژیم صهیونیستی به دلیل داشتن این سلاح های هسته ای مورد تعرض قرار نمی گیرد و در کنار آن آمریکا نیز با داشتن چندین هزار سلاح اتمی کاملا بی شرمانه ایران را تهدید به حمله اتمی می کند ،‌حال باید وجدان جامعه بشری پاسخ دهد که کدام کشورها به منشور ملل متحد وفادار بوده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد : بر طبق منشور ملل متحد هیچ عضو شورای امنیت حق ندارد عضو دیگر را تهدید کند چه برسد به این که آن کشور را تهدید به حمله اتمی بکند بنابراین اوباما با اعلام مواضع اخیر خود علیه ایران بر طبق منشور ملل متحد مجرم است و باید در یک مرجع صلاحیت دار بین المللی محاکمه شود.

وی با تاکید بر این که بیانیه پنج عضو دائم شورای امنیت به هیچ عنوان وجاهت قانونی ندارد گفت : این بیانیه تنها یک عکس العمل شتاب زده در قبال شجاعت ، شفافیت و صداقت و صراحت احمدی نژاد و ملت بزرگ ایران بود.

آلیا با بیان این که این بیانیه نیز به سرنوشت بیانیه های گذشته شورای امنیت دچار خواهد شد اظهارداشت :این گونه بیانیه ها و حتی قطعنامه ها برای افکار عمومی جهان و ملت ایران محلی از اعراب ندارد.

5 عضو دائم شورای امنیت در روزهای اخیر طی اقدامی غیر منطقی با صدور بیانیه ای یک جانبه خواستار پیروی ایران از قطعنامه های شورای امنیت شده اند،این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ایران و تطابق کامل آن با توافقات بین المللی تاکید کرده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet