هفته دفاع مقدس
1389/02/18 18:21:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات: براسا س طرح دو فوریتی مجلس

اولویت استخدام با معلمان حق التدریسی است

**عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات برگزاری آزمون استخدام وزارت آموزش و پرورش را مغایربا قانون حق جذب ۶۰ هزار نیروی حق التدریس تا ۵ سال آینده ندانست و گفت: هدف از طرح دوفوریتی مجلس نیز برطرف کردن دغدغه این نیروهاست تا بر بدی کارشان تاثیر منفی نگذارد واستخدام آنها سریعتر شود.

"محمد حسن دوگانی" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان این که در طرح دو فوریتی مورد بررسی در مجلس اولویت استخدام به معلمان حق التدریسی داده می‌شود، اظهار داشت: این در حالی است که آموزش و پرورش نیاز به برخی معلمان در رشته‌های تربیت بدنی و پرورشی و فنی دارد که در حال حاضر در میان نیروهای حق‌التدریسی بسیار کم هستند.

وی یادآور شد: این طرح دو فوریتی از برگزاری آزمون استخدامی ممانعت به عمل نمی‌آورد بلکه وزارت آموزش و پرورش را موظف می‌کند که اولویت با معلمان حق التدریسی موجود باشد.

وی گفت: براساس قانون خدمات کشوری افرادی می‌توانند استخدام شوند که مدرک لیسانس به بالا داشته باشند. وزارت آموزش و پرورش نیز به جذب اینگونه نیروها با تخصص‌های مورد نیاز خود می‌پردازد ضمن آنکه حدود 20 هزار نیروی مربی تربیت بدنی و مربی پرورشی برای احیای معاونت پرورشی جهت تربیت جسمی و روحی و دانش آموزان دارد.

دوگانی خاطرنشان ساخت: در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، حق التدریسی‌ها نیز می‌توانند شرکت کنند تا در صورت قبولی در اولویت استخدام قرار گیرند و تا 5 سال منتظر نباشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات درباره حق جذب و حقوق معلمانی که قرار است از طریق آزمون استخدام شوند نیز گفت: در صورتی که وزارت آموزش و پرورش از نیروهای حق التدریسی استفاده کند هزینه کمتری خواهد پرداخت زیرا کافی است حقوق آنها 2 برابر شود اما در صورت جذب نیروهای جدید از ابتدا باید آنها را با حقوق مثلاً 300 تا 400 هزار تومان جذب کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet