ایام محرم 1398
1389/02/18 19:54:00
سرویس اقتصادی
یوسف نژاد:

هدفمندی یارانه‌ها بر صنایع انرژی بر اثر منفی می‌گذارد

**سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اثر قانون هدفمندکردن یارانه ها بر بخش صنایع را در صورت عدم اجرای صحیح قانون منفی ارزیابی کرد.

علی اصغر یوسف نژاد در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در پاسخ به این پرسش که تاثیر قانون هدفمندکردن یارانه ها بر بخش صنایع را چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت: اجرای این طرح روی بخش صنعت به خصوص بر صنایعی که انرژی بر هستند اثر منفی گذاشته و باعث افزایش قیمت تمام شده می شود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کاهش قدرت رقابت با صنایع خارجی و افزایش واردات محصولات صنعتی از دیگر آثار زیان بار این طرح است.

وی افزایش قیمت محصولات صنعتی را از دیگر آثار هدفمندسازی یارانه ها عنوان کرد.

یوسف نژاد خاطر نشان کرد: اگر سیستم بازتوزیع نتواند این مشکلات را حل کند صنایعی مانند: فولاد، سیمان و خودرو سازی به دلیل انرژی بر بودن در معرض تهدید قانون هدفمندکردن یارانه ها قرار می گیرد.

نماینده ساری در پاسخ به این پرسش که آیا در کل اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را به نفع صنعت کشور می دانید یا نه؟ گفت: اگر قانون خوب اجرا شده و درآمدهای حاصل از هدفمندسازی یارانه ها خوب بازتوزیع شود، به نفع صنعت و معدن خواهد بود و در غیر این صورت به ضرر صنعت و معدن تمام خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet