ایام محرم 1398
1389/02/18 20:00:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون صنایع و معادن:

هدفمندی یارانه ها در بلند مدت به نفع صنعت است

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اجرای قانون هدفمندکردن یارانه را در بلند مدت به نفع صنعت کشور عنوان کرد.

بهمن محمدیاری در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به این پرسش که تاثیر قانون هدفمندکردن یارانه ها بر بخش صنایع را چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت: در مراحل اول اجرای قانون ما با افزایش قیمت ها روبرو خواهیم شد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه ما در قانون پیش بینی کردیم که 30 درصد از درآمدهای حاصل از هدفمندکردن یارانه ها به صنعت و کشاورزی اختصاص یابد، خاطر نشان کرد: پیش بینی شده این مبلغ صرف جبران هزینه های تامین انرژی، نوسازی ماشین آلات و استفاده از تکنولوژیهای جدید برای کاهش مصرف انرژی شود.

محمدیاری در عین حال با یادآوری اینکه با اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها در مراحل اولیه با افزایش قیمت ها مواجه خواهیم شد، افزود: در باز توزیع 30 درصد از درآمدهای حاصل از این قانون که برای بخش صنعت و کشاورزی در نظرگرفته شده پیش بینی شده که قیمت ها افزایش چندانی نداشته باشند.

وی با اعلام اینکه با اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها انتظار داریم که در طی اجرای این قانون در پنج سال آینده به کاهش مصرف انرژی دست یابیم، اظهار کرد: به صرفه است که کنترل انرژی صورت گیرد تا از منابع حاصل از این صرفه جویی در بخش های زیرساختی استفاده بشود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان این که در کوتاه مدت پیش بینی کرده ایم که باز توزیع یارانه ها به موقع انجام شود تا صنایع با مشکل مواجه نشوند، افزود: اجرای این طرح در بلند مدت به نفع صنایع تمام خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet